Poslední přidané články

Blog o Cestování Do Vietnamu

Jízdenky na Autobus ve Vietnamu. Doprava ve Vietnamu.

Rezervace Jízdenek na Autobus ve Vietnamu

Powered by 12Go system

Jízdenky na Autobus ve Vietnamu. Autobusová doprava ve Vietnamu?

Ve Vietnamu je autobus nejlevnějším a nejpohodlnějším dopravním prostředkem pro turisty, protože systém autobusové dopravy je dobře rozvinutý a lze se s ním dostat téměř do všech částí země. Pokud jste se zasekli hned při prvních krocích, například jak najít autobus nebo jakou trasou se vydat, přečtěte si tento návod, jak nejlépe cestovat autobusem ve Vietnamu.

Kde si rezervovat jízdenky na autobus?

Pokud si chcete rezervovat autobusovou jízdenku ve Vietnamu, můžete tak učinit buď sami online, nebo v cestovní kanceláři, hotelu či na autobusovém nádraží. Mějte na paměti, že během svátků ve Vietnamu, zejména během Nového roku Tet, si musíte rezervovat lístky s velkým předstihem kvůli nedostatku volných míst.

Online.

Existuje několik spolehlivých webových stránek, kde si můžete online rezervovat autobusové jízdenky do Vietnamu.

Tipy pro online rezervaci:

Prozkoumejte dobře, kam máte namířeno. Některé destinace nemají (velké) autobusové nádraží, což znamená, že musíte cestovat do velkého města v jeho blízkosti a z něj jet taxíkem nebo místním autobusem. Např. do Hoi Anu musíte často jet autobusem do Da Nangu a do Phong Nha autobusem do Dong Hoi.

Zkontrolujte správný název lokality. Někdy při použití vyhledávačů těchto autobusových společností nemůžete najít destinaci, protože ji napíšete špatně. Např. Dalat nebo Da Lat, Danang nebo Da Nang, Halong Bay, Ha Long nebo Halong City.

Když nenajdete dostupnost na jedné webové stránce, podívejte se na některou z dalších webových stránek. Je možné, že na každé webové stránce může být uvedena dostupnost jiné autobusové společnosti. Pokud tedy jedna autobusová společnost nemá volné místo, pak jiná možná ještě ano.

Ve Vietnamu.

Autobusovou jízdenku si můžete rezervovat téměř v každé vietnamské cestovní kanceláři a také většina hotelů a hostelů ji může rezervovat za vás. Ve většině případů mají malou provizi, ale někdy si připočítají i malý poplatek. Nejlevnější jízdenky seženete na samotném autobusovém nádraží, které však často není vhodně umístěno mimo centrum města.

Možnosti autobusové dopravy.

Národní autobusová síť se pomalu modernizuje, staré rozvrzané autobusy jsou nahrazovány klimatizovanými modely, zejména na oblíbenějších linkách. Cesta může být pomalá, protože autobusy často zastavují, aby nabraly cestující nebo udělaly přestávky.

Lůžkový autobus (noční autobus).

Mezi nejdůležitějšími městy jezdí moderní klimatizované autobusy. Máte jistotu přiděleného místa a dostatečného prostoru. Většina z nich má pohodlná polohovatelná sedadla, jiné mají lehátka pro dlouhé cesty. Tyto lůžkové autobusy mohou být dobrou alternativou k vlakům a náklady jsou srovnatelné. Výhodou lůžkového autobusu je, že vás to nestojí den cestování a noc v hotelu.

Noční autobus ve Vietnamu

Lůžkový autobus

VIP autobus ve Vietnamu

Mezi některými destinacemi jezdí VIP autobusy. Jejich počet je velmi omezený, takže pokud chcete tyto autobusy využít, je vhodné si je předem rezervovat. V těchto autobusech máte mnohem více prostoru, větší pohodlí a také mají WiFi.

Lístky na Autobus ve Vietnamu. Autobusová doprava ve Vietnamu?Sleeper bus

Alternativy.

Alternativou pro cestování autobusem ve Vietnamu jsou minibusy. Ty mají různou kvalitu, ale nejoblíbenější jsou limuzíny. Jedním z rozdílů je, že tyto limuzínové minibusy jezdí většinou přes den, zatímco běžné dálkové autobusy jsou většinou noční (lůžkové).

Lístky na Autobus ve Vietnamu. Autobusová doprava ve Vietnamu?VIP Bus

Veřejná autobusová doprava.

Místní autobusy jezdí na kratší vzdálenosti a jsou mnohem méně luxusní. Proto je mnohem méně pohodlná. Tyto autobusy jezdí pouze přes den. Místní autobusy jsou často obsazené a řidiči někdy turistům účtují vyšší ceny. Proto nejsou u cestovatelů příliš oblíbené.

Lístky na Autobus ve Vietnamu. Autobusová doprava ve Vietnamu?Mini bus

Jízdenka na otevřený autobus.

V batůžkářských místech po celém Vietnamu uvidíte mnoho cedulí s reklamou na "otevřený zájezd" nebo "otevřenou jízdenku". Tyto otevřené autobusové jízdenky jsou určeny především zahraničním cestovatelům. Klimatizované autobusy jezdí mezi Ho Či Minovým Městem a Hanojí (a dalšími trasami) a cestující mohou nastoupit a vystoupit z autobusu v kterémkoli větším městě na trase. Pokud chcete cestu přerušit a následně opět nastoupit, stačí zavolat organizaci jeden den před odjezdem.

Obecně jsou otevřené turistické autobusy poměrně pohodlným způsobem cestování po Vietnamu: mají klimatizaci, omezený počet míst a pevný jízdní řád. Kromě toho díky tomu je, že nezastavují tak často aby vyzvedly lidi, jsou rychlejší a konkurence je tak silná, že ceny jsou téměř stejně nízké jako u vnitrostátní autobusové sítě. Autobusy jsou obvykle docela slušné, ale nečekejte příliš mnoho místa na nohy nebo toalety na palubě. Některé dražší autobusové linky je mají, ale naprostá většina z nich zastaví každých několik hodin na kombinovanou přestávku na toaletu a občerstvení.

Příklad: V Ho Či Minově Městě si koupíte otevřený autobusový lístek a rezervujete si místo v autobuse do Dalatu. Nyní jste udělali 1 zastávku. Po několika dnech v Dalatu můžete z hotelu zavolat autobusové společnosti a rezervovat místo pro autobus do Nha Trangu.

Otevřená autobusová jízdenka Vietnam.

Náklady na otevřenou autobusovou jízdenku.

Autobusy jsou pohodlné a velmi levné. V závislosti na dopravci a přesné trase stojí jízdenka z Ho Či Minova Města do Hanoje 35 až 70 USD a z HCMC do Hue přibližně 25 USD. Čím více zastávek přidáte, tím je cena vyšší. Autobusy obvykle odjíždějí z centrálních míst (často z hostelů, které jsou mezi cestovateli oblíbené), takže nemusíte absolvovat další cestu na autobusové nádraží. Některé autobusy s otevřenou trasou zastavují také podél památek po cestě.

Nástupní místa pro jízdenku na otevřený autobus.

Nejoblíbenější zastávky pro otevřenou autobusovou jízdenku jsou:

Hanoj

Ho Či Minovo město

Ninh Binh

Phong Nha

Hue

Da Nang

Hi An

Nha Trang

Da Lat

Mui Ne

Pokud ztratíte svojí jízdenku na autobus, peníze vám nemohou být vráceny.

Pokud jste si vybrali špatnou autobusovou společnost, budete s ní zatíženi celou cestu.

Musíte dodržovat denní jízdní řád autobusové společnosti.

Pokud chcete jet někam jinam, například do Sapy, musíte si na to koupit samostatnou autobusovou jízdenku.

Zakoupení samostatné jízdenky stojí jen o něco více (nebo vůbec nic), ale přesto vám dává větší svobodu.

Jak se dostat na autobusové nádraží?

Města mohou mít různá autobusová nádraží. Může se stát, že jedno autobusové nádraží nemá stejné spojení jako jiné autobusové nádraží ve stejném městě. Z tohoto důvodu si vždy nejprve zjistěte, na kterém autobusovém nádraží se máte nacházet. Může se také lišit druh dopravy (místní nebo dálková, expresní nebo bez expresu) a některé autobusové společnosti mají vlastní nádraží. Autobusová nádraží mohou vypadat chaoticky, ale na mnoha z nich jsou dnes k dispozici  kanceláře s oficiálními cenami a přehledně uvedenými časy odjezdů.

Autobusy odjíždějící z menších měst, jako je Dalat a Ninh Binh, vždy zahrnují vyzvednutí z hotelu. V takovém případě vás vyzvedne mikrobus a doveze vás na autobusové nádraží.

V autobuse.

V autobuse máte vždy pevné místo k sezení. Číslo svého sedadla najdete na jízdence. Pokud dáváte přednost sedadlu v přední části autobusu a hornímu nebo dolnímu lůžku v nočním autobuse, je rozumné sdělit své preference při rezervaci. Autobus často zastavuje v polovině cesty na speciální zastávce. Zde najdete toalety, restauraci a jeden nebo několik obchodů, kde si můžete koupit občerstvení a nápoje.

Příjezd do cílové destinace.

Když přijedete do malého nebo středně velkého města, je v ceně zahrnuto i přejezd do hotelu. Přijedete na autobusové nádraží a minivan vás odveze k vašemu ubytování. Ve velkých městech, jako je Hanoj a Ho Či Minovo Město, si musíte vzít taxi nebo jít pěšky (ne všechna autobusová nádraží však jsou přímo v centru města).

Bezpečnost.

Nehody autobusů nejsou neobvyklé a v noci jich pravidelně přibývá. Vozidla jsou často špatně udržovaná. Cennosti mějte u sebe a neodkládejte je na dno autobusu. Některé autobusové společnosti mají lepší pověst než jiné, co se týče kvality řidičů i autobusů.

Rezervace jízdenek na Autobus ve Vietnamu

Powered by 12Go system

FAQ Často kladené otázky - Doprava ve Vietnamu

Mohu rezervovat lístky na autobus ve Vietnamu přímo na vašich stránkách?
  • Ano, naše stránky nabízí přímo rezervaci jízdenek na dopravu ve Vietnamu.
  • Zkontrolujte správný název lokality. Někdy při použití vyhledávačů těchto autobusových společností nemůžete najít destinaci, protože ji napíšete špatně.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank   
4816617001/5500
IBAN - CZ26 5500 0000 0048 1661 7001

Vietnam - Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on