Poslední přidané články

Blog o Cestování Do Vietnamu

Vietnam obnovil provoz elektronického vízového systému pro občany 80 zemí, jelikož země se opět plně otevřela zahraničním turistům.

Ministerstvo zahraničních věcí ve čtvrtek potvrdilo, že vietnamský systém elektronických víz pro občany 80 zemí je opět v provozu, neboť země se od 15. března 2022 plně otevřela mezinárodním turistům.
O elektronické vízum pro návštěvu Vietnamu můžete požádat již nyní na webových stránkách imigračního oddělení https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn nebo kliknutím zde.
Proces online podávání žádostí o víza/schvalování víz vietnamským imigračním oddělením byl zastaven na začátku března 2020, kdy země v reakci na pandemii COVID uzavřela hranice pro většinu přijíždějících cizinců, uvedla vietnamská tisková agentura.
Vietnam upouští od požadavků na potvrzení o očkování proti COVID-19 a karantény pro příchozí cizince.
Zde je seznam zemí, jejichž občané mohou žádat o vietnamské elektronické vízum (s platností 30 dnů pobytu):
 • Andorra, Argentina, Armenia, Australia, Austria, Azerbaijan
 • Belarus, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Brazil, Brunei Darussalam, Bulgaria
 • Canada, Chile, China (including Hong Kong SAR and Macau SAR passport holders, not applicable to Chinese e-passport holders), Colombia, Croatia, Cuba, Cyprus, Czech Republic
 • Denmark, Estonia, Fiji, Finland, France
 • Georgia, Germany, Greece, Hungary, Iceland, India, Ireland, Italy, Japan, Kazakhstan
 • Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg
 • Macedonia, Malta, Marshall Islands, Mexico, Micronesia, Moldova, Monaco, Mongolia, Montenegro, Myanmar
 • Nauru, Netherlands, New Zealand, Norway
 • Palau, Panama, the Philippines, Poland, Portugal, Qatar, Republic of Korea, Romania, Russia
 • Salomons Islands, San Marino, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland
 • Timor Leste, United Arab Emirates, United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, United States of America
 • Uruguay, Vanuatu, Venezuela, and Western Samoa.
"Vietnamská vláda souhlasila s návrhem ministerstva zahraničních věcí obnovit s platností od 15. března předpandemickou imigrační politiku pro cizince a Vietnamce pobývající v zahraničí," uvedl na tiskovém briefingu mluvčí ministerstva zahraničních věcí Lê Thị Thu Hằng.
"V souladu s tím Vietnam obnovuje uplatňování procesů udělování víz a osvobození od vízové povinnosti v souladu se zákonem o vstupu, výstupu, průjezdu a pobytu cizinců ve Vietnamu z roku 2014 (novelizovaným v roce 2019) a dalšími příslušnými dokumenty, včetně udělování elektronických víz," uvedl Hằng.
Byla obnovena bezvízová politika pro občany 13 zemí jako před pandemií, konkrétně pro Německo, Francii, Itálii, Španělsko, Velkou Británii, Rusko, Japonsko, Korejskou republiku, Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko a Bělorusko. Občané těchto zemí mohou ve Vietnamu pobývat 15 dní od data vstupu, bez ohledu na typ víza nebo účel vstupu.
Země rovněž obnovila osvobození od vízové povinnosti pro cizince v souladu s mezinárodními úmluvami, jichž je Vietnam členem, a osvobození od vízové povinnosti na základě reciprocity se zeměmi včetně Singapuru a Thajska a dalších dohod o osvobození od vízové povinnosti se zeměmi jihovýchodní Asie, poznamenal mluvčí.
Kromě ministerstva zahraničních věcí vydala nařízení na základě svých funkcí v souvislosti se znovuotevřením víz pro zahraniční návštěvníky od 15. března i další ministerstva.
 
Podle nových pokynů ministerstva zdravotnictví pro vstupy do Vietnamu v souvislosti s COVID-19 (depeše č. 1265) musí cestující, kteří vstupují do Vietnamu letecky, předložit doklad o negativním výsledku testu COVID-19 (do 72 hodin od odletu, pokud se použije diagnostika RT-PCR/RT-LAMP, nebo do 24 hodin, pokud se použije rychlá antigenová diagnostika).
Cestující, kteří vstupují do Vietnamu po silnici, železnici nebo po moři, si mohou nechat provést test COVID-19 před vstupem podobně jako cestující letecky, pokud je doba jejich pobytu ve Vietnamu krátká. Pokud je pobyt delší, musí být testováni na hraničních přechodech.
Pokud jsou výsledky testu negativní, mohou vstupující volně cestovat s ohledem na opatření v oblasti veřejného zdraví.
Vstupující musí před příjezdem vyplnit zdravotní prohlášení, sami sledovat svůj zdravotní stav a nainstalovat a používat vietnamskou aplikaci COVID-19 (PC-COVID).
Ministerstvo kultury, sportu a cestovního ruchu vydalo 15. března pokyny pro přijímání zahraničních turistů v novém režimu, v němž budou turisté podle vietnamské tiskové agentury potřebovat zdravotní pojištění, které pokrývá ošetření COVID-19 s minimální odpovědností 10 000 USD.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank   
4816617001/5500
IBAN - CZ26 5500 0000 0048 1661 7001

Vietnam - Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-BMY7VX0FGC');