Počasí ve Vietnamu - Kdy cestovat do Vietnamu - VIETNAM CK
Počasí ve Vietnamu - Kdy cestovat do Vietnamu - 5.0 out of 5 based on 1 vote

 Počasí ve Vietnamu

Turistická sezóna v jihovýchodní Asii má jeden hlavní vrchol, a to na přelomu roku. Tehdy tam panují vynikající podmínky pro většinu dovolenkových aktivit, navíc strávit vánoce nebo Silvestr v teple láká stále větší počet lidí. Kdo se rozhodne vydat se do této země, zjistí, že Vietnam, to zdaleka není jen holešovická tržnice.

 

Kdy tedy cestovat do Vietnamu? Záleží na tom, jaký typ dovolené upřednostňujete. Do této oblasti se nejčastěji jezdí za relaxací na bělostných plážích, vodními sporty v čele s potápěním a za památkami. To vše lze také skloubit dohromady a obohatit o nejzajímavější kulturní akce. Pro tento mix se nejvíce hodí prosinec a leden.

Kdy cestovat do Vietnamu s ohledem na počasí? Období od prosince do března má dvě hlavní výhody oproti ostatním částem roku. Je tam ještě celkem sucho, navíc teploty se drží na vysokých, nicméně snesitelných hodnotách. Duben je stále poměrně suchý, nicméně stupně celsia se už pozvolna plíží nahoru ke čtyřicítkám. Nedoporučujeme cestovat do Vietnamu v září, kdy vrcholí monzun a srážkový úhrn dosahuje nejvyšších hodnot v celém roce.

Kdy se válet na pláži aneb kdy cestovat do Vietnamu relaxovat? Asi těžko si užijeme odpočinek na pláži, když bude pršet, takže jako nejpříhodnější se jeví doba od prosince do dubna. Naprosto nejlepší hodnoty má v tomto ohledu únor, tehdy ve Vietnamu podle dlouhodobých průměrů téměř neprší. Dá se zobecnit, že čím blíže je měsíc únoru, tím příhodnější je doba pro relaxaci na pláži ve třinácté nejlidnatější zemi světa.

Ti, kdo neví, kdy cestovat do Vietnamu a chtějí si užít nejoblíbenější letoviska jako Phan Thiet na jižním pobřeží nebo  Nha Trang a Hoi An na východě či hlavní město Hanoj, by tedy měli vyrazit v zimě. Mohou zde oslavit konec roku a užít si dobré počasí a bohatý kulturní program.

Kdy ve Vietnamu navštívit památky? Kdo se chce kochat přírodními památkami, měl by cestovat těsně po monzunech, kdy se příroda zelená a vodopády chrlí vodu jako o život, tedy v listopadu a prosinci. Za architektonickými skvosty jako pagoda v Hue, tunely Cu Chi u Saigonu nebo pozůstatky starých staveb v Hanoji se lze vydat mimo sezónu, kdy ceny klesají a nepotřebujeme nutně to nejlepší klima.

Kdy cestovat na festivaly a kdy zažít oslavy svátků ve Vietnamu? Vietnamci mají pět hlavních státních svátků, konkrétně Nový rok (1. ledna), Lunární Nový rok (čtyři dny na přelomu ledna a února), Den vítězství (30. dubna), Svátek práce (1. Května) a Národní den (2. září). Provází je většinou státem organizované přehlídky a oslavy, duši Vietnamu ale více poznáte při festivalech věnovaných oslavám významných dat lunárního kalendáře, který má v této části světa velkou váhu. Například Festivaly úplňku v Hoi Anu, které se konají každý čtrnáctý den lunárního měsíce. Během nich se v oblíbeném letovisku zcela zastaví motorizovaná doprava.

 

 

 

Přidat komentář


Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Kontakt

Pro více informací nás prosím kontaktujte

 11.04 A3 Duc Khai, P. Phu My Q7, TPHCM VIETNAM

+840799085660

 iTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bankovní spojení

  • Česká Republika - Raiffeisen Bank
  • 4816617001/5500
  • Vietnam - Standard Chartered
  • Číslo účtu: 99339554599
  • Swift code: SCBLVNVX
  • Jméno Banky: Standard Chartered (Vietnam)
  • Pobočka: Ho Chi Minh
Položit otázku
1000 znaků zbývá