Náklady na cestování po Vietnamu, pro sólo cestovatele. - VIETNAM CK
Náklady na cestování po Vietnamu, pro sólo cestovatele. - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Náklady na cestování po Vietnamu

Ptáte se jak se dostat do Vietnamu? Země se nachází v jihovýchodní Asii na okraji Jihočínského moře a hraničí s Laosem, Čínou a Kambodží. Protože nemůžete získat vízum na pozemních hranicích, je třeba o ně zažádat na ambasádě nebo online.Vietnam oplývá nejen přírodními krásami tropické krajiny, ale je to zemně moha zajímavých míst, které vás zvou k návštěvě. Je to například délta Mekongu v jižním Vietnamu, Halong Bay v severním, nebo Ho Či Minovo město, o kterém se říká, že je to New York Vietnamu a také okouzlující Hanoi. Všude vládne uvolněná atmosféra každodenního pestrého života a my se můžeme podívat na možnosti levného cestování.

Náklady na cestování po Vietnamu

Ve Vietnamu se plati Vietnamskym dongem, 1$ = 21 000VND

Náklady na ubytování

Nejčastěji se setkáte s ubytováním ve formě penzionů, které obvykle nabízejí výběr pokojů s ventilátorem, případně s klimatizací. Nejlevnější „Dorms“ (společné noclehárny) lze najít od 100 000VND (§5), zatím co ve velkých městech (Hanoi, Ho Chi M. inh City) začíná jedno lůžko od 140 000 VND. Za dvoulůžkový pokoj s klimatizací zde zaplatíte 170 000 – 220 000 VND.

Náklady na dopravu

Ve Vietnamu najdete mnoho řidičů motocyklů tzv. „XE OM“, kteří čekají na každém rohu , aby vás kamkoliv odvezli. Na dopravu při větších vzdálenostech je populární vlakové a autobusové spojení. Přejezdy nočními vlaky jako je například Ha noi – Hue, Ha noi –Lao Cai (Sapa) vám zaberou kolem 10ti hodin. Vždy je dobré se na ceně dohodnout předem. Řidič jako první cenu uvede obvykle cenu, která je dvakrát nebo i třikrát vyšší než je obvyklá. Takže kolik skutečně zaplatíte, záleží hodně na vašich schopnostech smlouvat. Jinak se dají využít vnitrostátní lety mezi Ha noi a Danang, Nha Trang, Ho Chi Minh a naopak, kde se ceny pohybují okolo 100 -150$

Náklady na cestování po Vietnamu

Náklady na potraviny a jídlo
Potraviny mohou být poměrně levné jako je Ha noi nebo Ho Chi Minh City, ale byl jsem překvapen, jak ceny potravin vzrostly v místech, jako je Nha Trang. Více se můžete dozvědět v Nha Trang Travel Guide.

Street Foods
Vietnamské pouliční jídla jsou levné, chutné, ale výrazně se liší od toho co jíte doma. Ceny těchto jídel se pohybují od 30 000VND .V každém případě stojí za to místní kuchyni zkusit.

Náklady na cestování po Vietnamu

Mezinárodní restaurace
Ve velkých vietnamských městech můžete narazit na krásné mezinárodní restaurace, kde převažují především Francouzské, Indické, Italské, Mexické kuchyně a mnoho dalších. Pokrmy v těchto restauracích se pohybují v rozmezí od 80 do 100 tisíc VND za jídlo.
Alkohol
Pití piva je ve Vietnamu částý způsob relaxace. Ceny za pivo začínají od 5 000 do 15 000 VND za 0,3 l. V nočních klubech se může cena vyšplhat až na 150 000 VND za láhev.

Náklady na cestování po Vietnamu

Náklady na prohlídky/atrakce
Celodenní výlet do Halong Bay, kde se přidáte k další skupině stojí kolem 50 USD. Určitě bych doporučil některou z nabídek Vietnam CK, která zahrnuje jednodenní/vícedenní výlety do Halong Bay. Pokud se vydáte sami do Halong Bay, může vás to stát i dvakrát více než když pojedete se skupinou.
Výlet do Ha noi stojí cca 15 USD
Celodenní výlet do délty Mekongu stojí od 15 USD pro skupinové zájezdy
Vstup do většiny turistických památek stojí od 20 000VND = 1 USD

Náklady na cestování po Vietnamu

Celkové náklady na cestování po Vietnamu
Po této krásné zemi, ze které si odvezete spoustu zážitků na celý život se dá cestovat za 300 000 VND = 15 USD za den (nebo i méně, pokud jste zkušenější než já).

 

Přidat komentář


Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Kontakt

Pro více informací nás prosím kontaktujte

 11.04 A3 Duc Khai, P. Phu My Q7, TPHCM VIETNAM

+840799085660

 iTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bankovní spojení

  • Česká Republika - Raiffeisen Bank
  • 4816617001/5500
  • Vietnam - Standard Chartered
  • Číslo účtu: 99339554599
  • Swift code: SCBLVNVX
  • Jméno Banky: Standard Chartered (Vietnam)
  • Pobočka: Ho Chi Minh
Položit otázku
1000 znaků zbývá