E-VIZA DO LAOSU ONLINE JIŽ V ČERVNU 2019 - VIETNAM CK
E-VIZA DO LAOSU ONLINE JIŽ V ČERVNU 2019 - 5.0 out of 5 based on 1 vote

E-VIZA DO LAOSU ONLINE JIŽ V ČERVNU

Ministerstvo zahraničních věcí plánuje v červnu zahájit službu elektronického víza (E-vízum), která umožní zahraničním návštěvníkům požádat o víza online od června 2019.

Všichni mezinárodní návštěvníci Laosu budou moci požádat o on-line vízum s jedním vstupem s plánovaným maximálním pobytem 30 dnů. V pátek to řekl Vientiane Times vyšší úředník pověřený konzulárním oddělením ministerstva.

E-VIZA DO LAOSU

Ti, kteří doufají, že navštíví Laos na víza pro více vstupů nebo kteří plánují zůstat déle než 30 dnů, musí požádat o vízum na vstup na velvyslanectví nebo konzulátu Laoské republiky v zahraničí. (MZV)

Vláda dala zelenou, což umožnilo ministerstvu zahájit službu elektronického víza.

Konzulární oddělení pod ministerstvem ve spolupráci s příslušnými sektory urychluje přípravy na zahájení.

Tento krok, který je v souladu s politikou vlády modernizovat a zrychlovat veřejné služby má za cíl usnadnit a přilákat více zahraničních návštěvníků do Laosu. Přípravy na zavedení služby elektronického o víza již delší dobu probíhají.

Soun Manivong řekl v rozhovoru pro Vientiane Times, generální ředitel oddělení marketingu cestovního ruchu, ministerstva pro informační kulturu a cestovní ruch, uvítal režim elektronického víza.

Jakmile bude služba elektronického víza online, ředitel uvedl, že to bude výhodnější když zahraniční turisté požádají o vízum pro vstup na oficialních stránkách.

Ačkoli (visas on arrival) víza při příjezdu byla možna získat při příjezdu již dříve a veliké množství turistů je využila, tak ti kteří ještě nikdy nebyli v Laosu, si nebyli jisti zda jsou dostupná na všech hraničních přechodech a bez dalších poplatků, řekl pan Soun.

Ti, kteří se ucházejí o vízum pro vstup do Laosu před svým odjezdem ze své domovské země, se potýkají zejména s obtížemi, že nemají ve své domovské zemi k dispozici velvyslanectví nebo konzuláty Laosu. V takových případech musí zahraniční žadatelé požádat o vízum ke vstupu na velvyslanectví Laosu se sídlem v sousedních zemích, což je časově náročné a s dodatečnými náklady.

Vláda doufá, že zavedení systému elektronického víza bude důležitým faktorem pro přilákání více zahraničních turistů a rozvoj odvětví cestovního ruchu - vládního prioritního sektoru, který bude řídit hospodářský růst. 

Laoské úřady se snaží tímto krokemaby přilákat více turistů ze zahraničí. Přičemž země trpí v posledních letech poklesem počtu zahraničních návštěvníků z mnoha zemí.

 

Pro více informací sledujte naší Facebook stránku 

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Kontakt

Pro více informací nás prosím kontaktujte

 11.04 A3 Duc Khai, P. Phu My Q7, TPHCM VIETNAM

+840799085660

 iTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bankovní spojení

  • Česká Republika - Raiffeisen Bank
  • 4816617001/5500
  • Vietnam - Standard Chartered
  • Číslo účtu: 99339554599
  • Swift code: SCBLVNVX
  • Jméno Banky: Standard Chartered (Vietnam)
  • Pobočka: Ho Chi Minh
Položit otázku
1000 znaků zbývá