Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Nákupy ve Vietnamu

Nákupy ve Vietnamu.

Dovolená ve Vietnamu nemusí být pouze válení se u moře a nebo lezení po horách. Saigon je něco jako Mecca pro milovníky nákupů. Vše od ručně dělaných výrobků, po imitace známých značek, ať už oblečení nebo bot je k dostání za zlomek ceny než jinde!

Díky narůstajícímu turismu v Saigonu na sebe nedal dlouho čekat ani nárust obchodních center a drahých butiků. Nicméně různé poklady můžete najit v různých částech města. Cílem tohoto článku je vás co nejlépe provést při vašich nákupech v Saigonu.

 

Oblečení.

Vietnam je země plná výrobců, takže neni problém narazit na imitace světových značek za zlomek ceny! Samozřejmě pokud chcete utrácet za originály, tak i ty se zde prodávají. ( Adidas, Nike, Puma a další )

Spousty místních obchodů je k nalezení na ulici Nguyen Trai a nebo v nákupních centrech jako je Saigon Square. Mějte na paměti, že existují 3 místa kde se nachází Saigon Square ( Saigon square 2 je momentálně zavřen ), nic méně všechny nesou stejné jméno.

Všechny tři nabízí zhruba podobné produkty, nic méně číslo 3 je nejnovější a tím pádem se mě zdá i nejlepší.


Boty
Saigon se vyznačuje tím, že má pro cokoliv svojí ulici a boty nejsou vyjímkou. Saigon má dvě ulice zaměřené na prodej bot! Stejně jako tomu je u oblečení tak i u bot, najdete imitace známých firem. Vždy buďte velmi opatrní při nákupu imitací bot, jelikož velice rychle jeví známky opotřebení.
Ulice Ly Chinh Thang je doslova poseta obchůdky s obuví různých velikostí a stylů.
Druhá ulice je hned v blízkosti známeho Ben Thanh Marketu a pouze jeden blok od ulice Le Loi. Obchody na této ulici mají spíše sportovní obuv a sandály, oproti ulici Ly Chinh Thang kde najdete spíš společenskou obuv.

Adresa ulice Ly Chinh Thang

Adresa ulice Luu Van Lung


Kabelky, zavazadla batohy.
 
Pokud jste se rozhodli pro nákupy v Saigonu, tak se vám možná bude hodit náhradní zavazadlo. V tom případě by jste měli navštívit ulici Le Lai, kterou najdete nedaleko New World hotelu a Ben Than Marketu. Poznáte ji hned, ulice je  poseta obchody se zavazadly všemožných značek, jako jsou například North Face, Samsonite a další.
Pokud však potřebujete něco společenského jako kabelku a nebo peněženku, najdete to ve dříve zmíněném Saigon square, nebo na Bin Tay marketu v oblasti Cho Lon.
Pokud plánujete kabelku používat hned při toulkách Saigonem ujistěte se, že poutka jsou dostatečně pevná ať se hned nestanete obětí nejaké krádeže.

Adresa Le Lai

Adresa Binh Tay Marketu v Cho LonHodinky.

Kde najít nejlepší padělky v Saigonu? Ať už jsi vzpomenete na jakoukoliv značku, určite ji v Saigonu najdete! Většina z těchto hodinek mají vskutku impresivní vyhotovení. Nic méně je potřeba se na ně podívat z blízka a vzít si je do ruky a potěžkat. A samozrejmě detailně prozkoumat jejich provedení.

Samozrejmě, že Ben Thanh market ma nespočet stánků s hodinkami, ale počítejte s tím, že zaplatíte přemrštěnou cenu. Pokud máte trochu času, určitě se vám vyplatí si zajít prozkoumat Binh Tay market v Cho Lon a nebo některé ze stánků, který tento market obklopují. Věřte, že najdete stejné hodinky za podstatně lepší cenu.

Adresa Ben Thanh marketu

Adresa Binh Tay marketu v Cho Lon

Řemeslné výrobky, umělecká řemesla.
 
Vietnamské řemeslné výrobky, jsou velice originální. Vietnam je známý výrobou dřevěných věcí, jako jsou talíře, lžíce, misky, hůlky na jídlo, různé dřevené modely lodí a další. To se hodí velice dobře jako dárek a nebo dekorace do vaší domácnosti.
Nejlepší místo pro tyto nákupy bude An Dong Plaza, v blízkosti Cho Lon marketu v Čínské čtvrti.

Adresa An Dong PlazaStarožitnosti.

 

Pokud jste na “lovu” starožitností, měli by jste zavítat na ulici jménem Le Cong Kieu, kterou najdete přímo přes kruhový objezd u Ben Thanh marketu. Na této ulici se dají najít staré mince, papírove bankovky, razítka, figurky vyřetávané ze slonoviny a z kostí a další starožitné poklady.
V každém případě by jste měli mít na paměti že vyvážení pravých starožitností je ilegalní!

Adresa Le Cong Kieu


Obrazy
 
Saigon má tu čest být městem mnoha galerií s velice významnými místními umělci! Ať už hledáte kopii známého obrazu a nebo originál méně známého umělce, budete muset navštívit tzv. "ulici obrazů". Stejně jako tomu je u bot tak, i obrazy mají dvě ulice, které jsou doslova přeplněné různými obrazy! Více lokální tvorbu najdete v Distriktu 5, ale určitě najdete co hledáte i na adrese přímo v centru Distriktu 1.
 

Adresa Tran Phu, Distrikt 5

Adresa Bui Vien, Distrikt 1

 

Látky.

Pokud máte dostatek času, tak určitě doporučuji si nechat v Saigonu ušít oblek na míru!
Jestliže se tak rozhodnete, určite by jste neměli vynechat návštěvu "Krejčovské ulice", kde najdete nepřeberné množství látek a vše potřebné k zhotovení.
Toto místo najdete přímo naproti Tan Dinh marketu. Přimo uvnitř marketu se vám může poštěstit usmlouvat i lepší cenu. Nic méně obchody přes ulici mají větší výběr.
Nebo můžete navštívit Soai Kinh Lam market, který se nachazi v Cho Lon. Každý krejči vám samozřejmě bude účtovat méně, pokud si přinesete vlastni material, ale nejdříve se ujistěte, kolik ho vlastně potřebujete a na ceně za zhotovení se také domluvte předem!

 

Adresa Tan Dinh marketu

Adresa Hai Ba Trung

Adresa Soi Kinh Lam marketu


Vietnamu společnost si zakladá na platbě v hotovosti, což v praxi znamená že neexistuje vlastně fixní cena. U všeho se předpokladá, že budete smlouvat o ceně zboží, o které máte zájem!

Pamatujte si, že na každém marketu bude několik obchodů, které maji stejné zboží po kterém vy toužíte. Proto nejlepší strategie je neukazovat prodejci hned že máte o daný produkt vyloženě zájem. Jen se poptejte kolik věci zhruba stojí.

V mnoha případech jakmile půjdete o stánek dál, původní prodejce na vás zavolá ať se vrátíte a hned vám sám nabídne lepší cenu. 

 

Na závěr.

 
Pokud máte na návštevu Saigonu pouze limitovaný čas, můžete navštívit buď Ben Thanh market, Saigon Square nebo An Dong Plaza pro rychlý nákup všeho.
Mějte však na paměti, že Ben Thanh market je podstatně dražší než ostatní markety, kvuli jeho centrálnímu položení a návalu turistů. V případě nákupů na Ben Thanh marketu by jste měli začít se smlouváním někde na 40-50% z originální ceny. Pokud obchodník nebude ochotný dát aspoň nějakou slevu, neni nic jednodužšího než se jen posunout o stánek dál.
V porovnání se Saigon Square by jste neměli počítat s větší slevou než 10-20% na vámi vybraném zbožím. Kdekoliv se nakonec rozhodnete nakupovat, věřím že si užijete spousty zábavy a pořídíte si domů něco na památku a nebo pěkný dárek pro vaše blízké. Pokud chcete nakoupit Vietnamské perly tak zde.

Navštivte snámi Vietnam a budete mít možnost snámi nakoupit. Více najdete v dovolená ve Vietnamu.Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on