Víza do Vietnamu

JAK NA VÍZA A EVÍZA DO VIETNAMU

Jak na VíZA a eVÍZA DO VIETNAMU

Pokud se chystáte na dobrodružnou cestu do Vietnamu, máme pro vás dobrou zprávu. Vietnamská elektronická víza pomáhají zrychlit proces získání víza do Vietnamu. Pryč jsou doby zdlouhavého papírování a časově náročných návštěv ambasád. V tomto článku vás krok za krokem seznámíme s online vízovým systémem, s tím, kdo a jak jej může získat a také s pozoruhodnými možnostmi, které cestovatelům otevírá. Stačí vám 2 minuty čtení, abyste získali co nejvíce praktických rad, a pak můžete s klidným svědomím pokračovat ve vyřizování vietnamských elektronických víz.
 
 1. Dobré zprávy o prodloužení vietnamských víz v roce 2023

Od 15. srpna 2023 vietnamská vláda oficiálně rozhodla o udělování elektronických víz (e-víz) občanům všech zemí a území.
 
Délka platnosti e-víza je oficiálně 90 dní místo dosavadních 30 dní. To znamená, že cizinci, kterým bylo uděleno elektronické vízum, mohou během 90 dnů opakovaně vstupovat do Vietnamu a vystupovat z něj, aniž by museli získat nové vízum.
 
Aktualizován byl také seznam mezinárodních hraničních přechodů, na kterých je přijímáno elektronické vízum.
 
Podle usnesení vlády ze 14. srpna je 13 letišť, která umožňují cizincům vstup a výstup na e-víza, včetně těchto: Mezinárodní letiště Noi Bai, Mezinárodní letiště Tan Son Nhat, Mezinárodní letiště Cam Ranh, Mezinárodní letiště Da Nang, Mezinárodní letiště Cat Bi, Mezinárodní letiště Can Tho, Mezinárodní letiště Phu Quoc, Mezinárodní letiště Phu Bai, Mezinárodní letiště Van Don, Mezinárodní letiště Tho Xuan, Mezinárodní letiště Dong Hoi, Mezinárodní letiště Phu Cat, Mezinárodní letiště Lien Khuong.
16 pozemních hraničních přechodů umožňujících vstup cizinců s elektronickým vízem, včetně: mezinárodní hraniční brána Tay Trang (Dien Bien), Mong Cai (Quang Ninh), mezinárodní hraniční brána Huu Nghi (Lang Son), mezinárodní hraniční brána Lao Cai, mezinárodní hraniční brána Na Meo (Thanh Hoa), mezinárodní hraniční brána Nam Can (Nghe An), mezinárodní hraniční brána Cau Treo (Ha Tinh), mezinárodní hraniční brána Cha Lo (Quang Binh), mezinárodní hraniční brána La Lay a mezinárodní hraniční brána Lao Bao (Quang Tri), mezinárodní hraniční brána Bo Y (Kon Tum), mezinárodní hraniční brána Moc Bai a mezinárodní hraniční brána Xa Mat (Tay Ninh), mezinárodní hraniční brána Tinh Bien a mezinárodní hraniční brána Vinh Xuong (An Giang), mezinárodní hraniční brána Ha Tien (Kien Giang).
 
13 námořních hraničních bran umožňujících vstup cizinců s elektronickým vízem, včetně: Hon Gai námořní přístav a Cam Pha námořní přístav (Quang Ninh), Hai Phong námořní přístav, Nghi Son námořní přístav (Thanh Hoa), Vung Ang námořní přístav (Ha Tinh), Chan May námořní přístav (Thua Thien Hue), Da Nang námořní přístav , námořní přístav Nha Trang (Khanh Hoa), námořní přístav Quy Nhon (Binh Dinh), námořní přístav Dung Quat (Quang Ngai), námořní přístav Vung Tau (Ba Ria Vung Tau), námořní přístav Ho Chi Minh City , námořní přístav Duong Dong (Kien Giang).
 
 1. Co je to vietnamské elektronické vízum?

Vietnamské elektronické vízum, známé také jako vietnamské eVízum, je oficiální cestovní doklad vydávaný vietnamským imigračním úřadem zahraničním návštěvníkům. Poskytuje cizincům povolení k vícenásobnému vstupu a výstupu z Vietnamu během 90 dnů. Je považováno za nejpohodlnější způsob, jak získat vízum do Vietnamu před odjezdem. 
Postupy pro získání elektronického víza jsou poměrně jednoduché. Cizinci nemusí navštěvovat vietnamské zastupitelské úřady v zahraničí ani využívat zprostředkovatele k podání žádosti o vízum. Vydávání elektronických víz zahrnuje předběžné schválení, které umožňuje imigračním úřadům prověřit nezpůsobilé osoby, což zajišťuje lepší správu.
 
V současné době jsou vietnamská elektronická víza vydávaná imigračním oddělením prostřednictvím elektronického systému platná pro jednorázový i vícenásobný vstup.
 
Vietnam v současné době uděluje elektronická víza občanům všech zemí a území.
 
S tímto druhem víza lze do Vietnamu vstoupit přes jedno ze 13 letišť, 16 pozemních hraničních bran a 13 námořních hraničních bran. Vezměte prosím na vědomí, že do země můžete vstoupit pouze přes přístav vstupu, který jste si vybrali v žádosti o elektronické vízum a který je uveden na dokladu. 
 
V současné době je vietnamské elektronické vízum platné pro pobyt do 90 dnů od data vstupu.
 
 1. Cena za eVíza do Vietnamu

Žádost o elektronické vízum stojí 25-50 USD, které se platí prostřednictvím elektronické platební brány. Často používanými platebními metodami jsou bankomatová karta nebo karty Visa, Mastercard, JBC, Amex.
 
Poznámka: Platba za žádost o elektronické vízum je nevratná, a to i v případě, že vaše žádost o vízum bude zamítnuta nebo nevyužita (jak upravuje imigrační úřad).
 
 1. Doba vyřízení vietnamského elektronického víza

Vaše žádost bude zpracována do 3 pracovních dnů (GMT +7). To znamená s výjimkou soboty, neděle a státních svátků.
 
 1. Požadavky na vietnamská e víza.

Abyste měli nárok na elektronické vízum, musíte nejprve splnit následující kritéria:
 
Mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data výstupu z EU.
Být na seznamu státních příslušníků Vietnamu, kterým bylo uděleno elektronické vízum.
Poté, co jste si jisti splněním této podmínky, můžete pokračovat v přípravě:
 
Portrétní fotografii, na které se díváte zpříma a bez brýlí, o velikosti 4x6 cm.
Fotografii první strany pasu, která obsahuje vaše úplné osobní údaje a řádky ICAO
25-50USD na vašem bankovním účtu
Tyto fotografie budou nahrány do online formuláře žádosti.
 
Vezměte prosím na vědomí:
- Řádek ICAO pasu by měl být zachycen dostatečně zřetelně, vyhněte se odleskům.
- Průkazová fotografie by měla být pořízena do 6 měsíců a neměla by to být pasová fotografie
 
 1. Jak požádat o vietnamské Evízum?

Jste připraveni požádat o vízum do Vietnamu? Cizinci mimo Vietnam mohou požádat o vietnamské elektronické vízum tak, že požádají poskytovatele vízových služeb, obrátí se přímo na vietnamské imigrační oddělení nebo mohou podat žádost sami na oficiálních stránkách vietnamského elektronického víza: https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn.
Jedná se o jediné oficiální stránky vietnamského imigračního oddělení vytvořené prostřednictvím elektronického systému. Dalšími podobnými webovými stránkami mohou být stránky cestovní kanceláře nebo falešné webové stránky. Klikněte na odkaz a postupujte podle našeho průvodce krok za krokem níže. Další podrobnosti najdete také na MZV.
 

Ostrov Phu Quoc bez víza

Phu Quoc je jedinou částí Vietnamu, kam mohou cestovatelé z více než 80 zemí vstoupit bez víz.
 
Tato výjimka platí pouze pokud neopustíte ostrov. Pokud se chystáte navštívit i pevninu Vietnamu, je nutné vstoupit na ostrov Phu Quoc již s vízy, která si můžete zažádat online nebo na vietnamském velvyslanectví. Bezvízový pobyt na ostrově je možný po dobu maximálně 30 dnů a je podmíněn minimální platností pasu v délce 6 měsíců.

Bezvízový režim na ostrově Phu Quoc byl zaveden v roce 2014 jako součást snahy vietnamské vlády podpořit cestovní ruch a rozvoj ostrova. Phu Quoc je totiž plánován jako jedna z hlavních turistických destinací ve Vietnamu, která by měla nabízet nejen krásné prostředí, ale také moderní infrastrukturu, služby a zábavu.
 
Žádost o vietnamské vízum online v zásadě zahrnuje:
Vyplňte formulář žádosti
Nahrát kvalifikované dokumenty
Provést platbu
Sledování a čekání na ověření
#1. Navštivte národní imigrační webový portál
#2. Klikněte na rámeček elektronického víza FOR FOREIGNERS. 
VÍZA DO VIETNAMU
#3. Tato stránka je krátký návod a vyžaduje abyste potvrdili přečtení. Přejděte dolů a zaškrtněte políčko pro absolvování tohoto kroku. Klepněte na tlačítko Další. 
Poznámka: Je důležité, abyste vyplnili celé své jméno přesně tak, jak je uvedeno v řádku ICAO vašeho pasu. Pokud při tomto prohlášení dojde k chybě, může být vaše žádost imigračním oddělením zamítnuta.

Žádost o Víza a eVíza do Vietnamu 

#4. Nahrajte svou osobní fotografii a pasovou fotografii ve výše uvedené velikosti.
 
Poznámka: Přijímají se pouze obrázky ve formátech jpg, jpeg, gif. Jiné formáty obrázků jsou odmítány. V takovém případě můžete změnit velikost obrázku pomocí iloveimg nebo jakýmkoli způsobem, který znáte.

VÍZA DO VIETNAMU 

#5. Přejděte dolů a vyplňte všechna políčka (řádek s červenou hvězdičkou je povinný). Kliknutím na políčko se ujistěte, že všechny informace jsou pravdivé údaje. Zadejte captcha.
 
Poznámka: Některé informace, jako je adresa trvalého bydliště a státní příslušnost při narození, se automaticky zobrazí po zadání vaší aktuální státní příslušnosti. Pečlivě zkontrolujte, zda jsou správné, nebo ne.
 
#6. Po kliknutí na formulář žádosti se zobrazí vyskakovací okno níže. To znamená, že formulář je vyplněn vpořádku. Poté klikněte na tlačítko OK.

Víza a eVíza do Vietnamu 

#7. Toto je souhrnná stránka, kterou si můžete překontrolovat. V tomto kroku se ještě můžete vrátit k informacím o změnách. Pokud je vše v pořádku, pokračujte kliknutím na platbu.

 VÍZA DO VIETNAMU

#8. Zaškrtněte políčko s požadavkem a klikněte na tlačítko Zaplatit poplatek za elektronické vízum.
Poznámka: Nezapomeňte si uložit registrační kód, abyste mohli později zkontrolovat stav víza.
#9. Vyberte vhodnou kartu Visa/ Mastercard/ Amex pro provedení platby

VÍZA DO VIETNAMU 

 1. Zkontrolujte stav vietnamského elektronického víza

Po uplynutí doby vyřízení (obvykle 3 pracovní dny) můžete znovu navštívit webové stránky imigračního úřadu a zjistit stav elektronického víza.
Postupujte podle tohoto odkazu a zadejte svůj přesný registrační kód, jakož i e-mailovou adresu a datum narození.
 
 1. Naléhavé (Urgentní) e-vízum Vietnam

Všichni doufáme že se vám podaří úspěšně požádat o vietnamské e-víza. Někteří cestovatelé kteří cestují poprvé, však mohou zapomenout na čas nebo udělat chyby během postupu což může mít za následek pozdní nebo neúspěšné udělení víza. Kontaktujte nás prosím pro rychlou pomoc. Urgentní elektronické vízum Vietnam je rychlejší a nákladnější než běžné vízum. Ve skutečnosti vám však pomůže vyhnout se dlouhému čekání, nebo zmeškanému letu do Vietnamu. Doba vyřízení je pracovní doba 8-17 kromě soboty a neděle. Infolinka: +84 799085660 (k dispozici je i Whatsapp). info@vietnamck.cz
Případně múžete zažádat o URGENTNÍ eVÍZUM na našich stránkách v odkazu níže.

URGENTNÍ SCHVALOVACÍ DOPIS DO VIETNAMU

$$$
 • Schvalovací dopis do Vietnamu
 • Zaslání na Email
 • Víza udělena na letišti
 • Vystaveno během 24 hodin od podání žádosti ve všední dny
 • Více vstupů do Vietnamu
 • Podpora na telefonu

FAQ - ( Často kladené otázky )

Mohu do Vietnamu přijet bez víza nebo schvalovacího dopisu?
 • Odpověď zní NE. Tedy pokud se nejedná pouze o návštěvu ostrova Phu Quoc, který spadá pod vízovou vyjímku.
 • Do země mohou vstoupit bez víza a to na omezenou dobu pouze držitelé pasů převážně ze zemí ASEAN.

Pro sólo cestovatele doporučujeme průvodce od Čech ve Vietnamu.

Víza a eVíza do Vietnamu

Máte problém s vízama, napište nám!

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on