Poslední přidané články

Blog o Cestování Do Vietnamu

Šnorchlování a potápění ve Vietnamu

Šnorchlování a potápění ve Vietnamu: 6 Destinací a pláží, které byste si neměli nechat ujít.
Vietnam je proslulý svými plážemi. Je jen přirozené, že tento klenot jihovýchodní Asie nabízí více než jen malebnou přírodu a pláže. Je to také oblíbená destinace pro šnorchlování a potápění! Hluboké tyrkysové vody a nedotčené pláže jsou ideálními místy, kde se můžete ponořit do moře a plavat uprostřed různorodého podmořského života.
  1. Hoi An – Šnorchlování na ostrovech Cham
Hoi An má své určité kouzlo to je staromódní a romantické město. Ale to není jenom to nejlepší. Je to také jedna z nejlepších destinací pro šnorchlování a potápění ve Vietnamu. Ostrovy Hoi An's Cham jsou hostitelem velkého množství mořských živočichů. Šnorchlování v této oblasti je jemnou rovnováhu mezi lenošením a získání dokonalého opálení a objevování hlubokých modrých hlubin oceánského ráje. Šnorchlování a výlety v Hoi An, často zahrnují bezplatné autentické jídlo v místní restauraci s mořskými plody a stojí asi 1 000 000 VND dvě lokality. Nejlepší pláže pro šnorchlování v Hoi An jsou Cua Dai Beach a An Bang Beach. Cua Dai bych řekl, že je mírně lepší kvůli jasnější vodě. Nic méně ji také navštěvuje spousta turistů.
  1. Nha Trang 
Nha Trang je oblíbené plážové město a je skvělým místem pro šnorchlování ve Vietnamu. Jako například ostrov Hon Mun je ideálním místem ke šnorchlování. Můžete se kochat na bohaté rozmanitosti korálových útesů a více než 300 druhů barevných ryb, jak si bezstarostně plavou v modrých vodách a zároveň všude kolem vás. Na ostrově Hon Mun také mají jedinečné zařízení, a to loď se skleněným dnem, kde můžete sedět na lodi a pozorovat ryby a útesy z pohodlí lodě.
Celá oblast je bez znečištění vzhledem k tomu, že se jedná o mořskou rezervaci. Má více než 12 000 hektarů vody a je vhodný pro všechny druhy lidí s různým stupněm zkušeností. Náklady na šnorchlování zde, jsou kolem 2.000.000 VND s nejlepšími plážemi Bai Dai Beach a Nu Tien Beach.
  1. Poloostrov Son Tra – Šnorchlování v Da Nangu
Poloostrov Son Tra je přírodní zázrak s hustou vegetací a rozmanitou sadou flóry a fauny. Korály a mořské organismy, které se zde nacházejí, se často se nevyskztují na jiných místech a nabízejí jeden z nejlepších zážitků ze šnorchlování ve Vietnamu. Poloostrov Son Tra se nachází 13 km od Da Nangu.
Motorový člun z Da Nangu vás zavede do Son Tra City přes Bai But, Bai Rang a Bat Cave. Z Da Nangu se lodí dostanete na South Beach, kde je krásné modré moře vhodné pro šnorchlování. Korálové útesy jsou zde tak velké že jsou vidět z lodi. Prohlídka zahrnuje také návštěvu Son Tra Linh Ung Pagoda – největší Pagoda v Da Nang. Odtud můžete vidět celý poloostrov Son Tra. Celá prohlídka, včetně dopravy, šnorchlování zařízení a návštěva Pagody stojí asi 5.000.000 VND.
Některé z nejlepších pláží k šnorchlování v Son Tra Pensusula patří Bac My An Beach, Bai Nom Beach a Bai Nam Beach. Tyto pláže mají vynikající podmínky pokud jde o šnorchlování.
  1. Ha Long Bay – Šnorchlování na ostrově Cat Ba
Uhnízděný uprostřed zálivu Halong, ostrov Cat Ba je ideální místo pro potápění v moři. Nachází se 30 km od Haiphongu a 25 kilometrů od Halongu a v roce 2003 byla uznána jako biosférická rezervace UNESCO.
Při šnorchlování na ostrově Cat Ba najdete oblíbené mořské živočichy, jako jsou mušle, perly, langusty a ryby všech barev a druhů v oslnivých korálových útesech. Tyto korálové útesy jsou nejen estetické, ale také usnadňují reprodukci ryb a jiných mořských organismů. Monkey Island, který se nachází v blízkosti Cat Ba, je nejběžnějším cílem pro šnorchlování v zálivu Halong. Náklady na šnorchlování zde ve skupině je 60000 VND. Monkey Island Resort na ostrově Monkey má specializovanou Potápěčskou prohlídku a možnost pronájmu potápěčského průvodce nebo instruktora potápění pro jednoho je cca VND 1 000 000.
  1. Phu Quoc - Ostrov perel
Phu Quoc je jedním z nejoblíbenějších míst pro potápění a šnorchlování ve Vietnamu díky čistým vodám, bílému pískům a mořské hloubce okolo 30 metrů. Mořská voda je velmi klidná a má skvělou viditelnost. Potápěčská oblast je také poměrně velká s povolením potápět se od severozápadní části ostrova k malému souostroví na jihu. Nejlepší potápění se často říká je na severozápadní části ostrova, ale šnorchlování je krásné u jižní části souostroví. Není zde mnoho velkých ryb které by se daly vidět, ale najdete zde mnoho malých ryb spolu s velkými korálovými útesy. Šnorchlování na ostrově Phu Quoc stojí asi 80000 VND. Nejlepší pláže pro potápěče patří Long Beach, Ong Lang Beach a Bai Sao Beach. Nebo si koulit celodení výlet na 3 ostrovy - OSTROV GAM GHI - OSTROV MAY RUT - OSTROV THOM
  1. Con Dao Islands –  zelené želvy
Ostrov Con Dao má pobřežní pláž, která se nachází v blízkosti 800 metrů od hlavního města. Proudy jsou zde poměrně silné a musíte se dostat dál do vody, abyste se dostali až na útes, kvůli špatné viditelnosti. Nicméně, jakmile se dostanete na útes, pohled je prostě velkolepý! Barevné korály jsou domovem mnoha mořských druhů, jako jsou škeble, papouščí ryby, krabi atd. Tato oblast je také jedním z jediných míst, kde můžete pozorovat zelené želvy při šnorchlování ve Vietnamu. Lo Voi a Dam Trau jsou nejlepší pláže pro šnorchlování na ostrově Con Dao. O tomto krásnem ostrově a naší vávštěvě jsme psali více v článku, Ostrov Con Dao známý jako národní park Cona Dao.
Šnorchlování a potápění ve Vietnamu
Tipy pro šnorchlování ve Vietnamu
• Plavání s přítelem nebo instruktorem. Samotné plavání je nebezpečné bez ohledu na to, jak jste zkušený.
• Ujistěte se, že vaše maska, ploutve a šnorchl dobře sedí. Bezpečnost je velmi důležitá, pokud jde o potápění v moři, ujistěte se, že vaše zařízení není vadné.
• Před vstupem do vody používejte opalovací krém a dobře se hydratujte.
• Uvědomte si že v moři mohou být přítomné proudy, velikost vln, rychlost větru a další potenciální nebezpečí.
• Nedotýkejte se mořských živočichů. Mohou být jedovatí.
S bohatou a nedotčenou přírodní krásou, šnorchlování ve Vietnamu je skutečně jednou z celoživotních zkušeností. Je to nejen bezpečné, ale také velmi cenově dostupné. Jděte a prozkoumejte krásy Vietnamského moře!

Potápění a Poznávání Vietnamu

Potápění ve Vietnamu

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on