Ho Chi Minh City ( Saigon )

0.0/5

(0 Review)

www.vietnamck.cz
info@vietnamck.cz
+84779085660
Ho Chi Minh City ( Saigon )

Saigon je velkoměsto plné života, kultury a historie. Pokud chcete zažít jeho atmosféru, můžete si vybrat z mnoha aktivit a výletů, které vám nabízí. Zde je několik tipů, co dělat v Saigonu:

  • Navštivte trh Ben Thanh, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, ryby, koření, kávu, hedvábné látky, oblečení a další zboží. Nezapomeňte smlouvat o ceně a ochutnat místní speciality jako Bún chả nebo Bún bò Nam Bộ.
  • Obdivujte francouzskou architekturu u katedrály Notre Dam a hlavní pošty Saigonu. Katedrála byla postavena z materiálu dovezeného z Francie a působí monumentálně. Hlavní pošta je zdobena mapami a portrétem Ho Či Minha.
  • Zjistěte více o válce s USA v Muzeu války. Muzeum vám ukáže hrůzy chemických zbraní, fotografie obětí a hrdinů, vojenskou techniku a další exponáty. Muzeum má silný protiamerický nádech a je určeno pro silné povahy.
  • Vyjeďte si na výlet do Delty Mekongu, kde uvidíte poklidnou krajinu plnou řek, kanálů a ostrovů. Můžete si projet na lodi, na kole nebo na skútru, navštívit trhy na vodě, ochutnat kokosové cukrovinky nebo vidět obří Buddhovy sochy.

Ho Či Minovo město (vietnamsky: (vietnamsky: Thành phố Hồ Chí Minh; [tʰàjŋ̟ fǒ hò cǐ mīŋ̟] nebo [tʰàn fǒ hò cǐ mɨ̄n], dříve (a stále běžně) známý jako Saigon (vietnamsky: Saigon): Sài Gòn; [sàj ɣɔ̀n] nebo [ʂàj ɣɔ̀ŋ], je největší město ve Vietnamu. Nachází se v jižním Vietnamu, obklopuje řeku Saigon a rozkládá se na ploše přibližně 2 061 km2 (796 km²).

Před vietnamským osídlením v 17. století bylo město řídce osídlenou oblastí, která byla součástí historických říší Funan, Chenla a Kambodža. S příchodem Vietnamců se oblast zalidnila a úředníci začali v letech 1623 až 1698 město zakládat. Poté, co jej poslední vietnamská dynastie v roce 1862 postoupila Francouzům, byl přijat název Saigon a město prošlo urbanizací, aby se stalo finančním centrem regionu. Město bylo hlavním městem Jižního Vietnamu až do konce vietnamské války, v níž v roce 1975 zvítězili Severovietnamci. V roce 1976 vláda sjednoceného Vietnamu přejmenovala Saigon na počest Hồ Chí Minha, který byl předsedou a zakladatelem Vietnamské dělnické strany.

Je hlavním ekonomickým centrem Vietnamu a zároveň rozvíjející se mezinárodní destinací s oblíbenými pamětihodnostmi souvisejícími s pozůstatky historie, které jsou prezentovány prostřednictvím jeho architektury. Město je významným dopravním uzlem a nachází se zde mezinárodní letiště Tan Son Nhat, nejrušnější letiště ve Vietnamu. V Sài Gòn neboli Thành phố Hồ Chí Minh probíhá také výstavba vzdělávacích institucí a dopravy a slouží také jako významné mediální a zábavní centrum.

Pokud jste navštívili Ho Chi Minh City (Saigon), rádi bychom slyšeli vaše názory a tipy. Co vás nejvíce nadchlo na tomto městě? Jaké zajímavé místa jste navštívili? Jaké aktivity jste si vyzkoušeli? Jaká byla vaše nejlepší jídla a nápoje? Jak jste se cítili mezi místními obyvateli?

Podělte se o své zkušenosti z Ho Chi Minh City (Saigon) v komentářích níže. Budeme rádi, když nám ukážete i vaše fotky a videa z vaší cesty. Tímto způsobem můžete pomoci ostatním cestovatelům, kteří plánují navštívit toto úchvatné město, a také podpořit místní turistický rozvoj.

Děkujeme vám za vaši spolupráci a těšíme se na vaše příspěvky!

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on