Poslední přidané články

Blog o Cestování Do Vietnamu

Hraniční přejezdy s Vietnamem na motorce

Jihovýchodní Asie se stala rájem pro baťůžkáře, zejména ty, kteří mají rádi, dobrodružství na motorce. Po Thajsku je jednou z nejlepších destinací Vietnam, který získal pozornost pro své krásy a jedinečnost spolu s klidným Laosem a Kambodžou, Indo-Čína je tou nejlepší volbou pro nízkonákladové cestování. Tento článek vám ukáže, jak cestovat po celé Indo-Číně na motorce bez problémů. Hraniční přejezdy s motorkou jsou legální. V posledních letech se zákony o povolení pro turisty, pro překračování hranic tam a zpět mezi Vietnamem, Laosem a Kambodžou zjednodušili. Zvláště pak, když je možné víza do Kambodži, Laosu ale i Vietnamu velmi snadno získat na hraničních přechodech. Avšak přejezd z Kambodži do Thajska či z Kambodže do Laosu je možné, ale obtížné.
Hraniční přejezdy s Vietnamem
Modrá karta
Modrá karta Co je třeba vědět:
Visa na příjezdu do Laosu nebo Kambodži z Vietnamu a Thajska jsou k dispozici na hraničních přechodech. Nicméně cestující překračující z Laosu, Kambodže a Thajska do Vietnamu jsou nuceni víza získat předem.
Nejlepší volbou je zvolit jako výchozí bod Vietnam a zde koupit motorku. S Vietnamskou motorkou můžete přejed jednoduše do Kambodži a Laosu. S motokou zakoupenou v Laosu, můžete do Vietnamu pouze, pokud jste registrovaný vlastník motocyklu. S kambodžskou motorkou není zaručeno, že budete vpuštěn do Vietnamu pokud na vás neni registrovaná. Prosíme, pokud získáte jinou zkušenost, dejte nám o ní vědět. Od 01/01/2015 můžete jezdit legálně ve Vietnamu, pokud máte vietnamský řidičský průkaz. Zákon nyní přijímá i MŘP (Mezinárodní řidičský průkaz). Takže technicky můžete řídit / jezdit ve Vietnamu, pokud máte MŘP a váš řidičský průkaz vydaný ve své domovské zemi. Pokud nemáte ŘP Vaše MŘP je k ničemu. ( musíte mít oba dva průkazy )
Na hraničních přechodech, to nebývá nic složitého. Možná ani nebudou žádat o tzv. 'Modrou kartu'. Pak vám stačí vyplnit celní papíry, zaplatit za motorku a víza při příjezdu. Nicméně výsledek závisí do značné míry na úředníkovi a jeho náladě, takže v některých případech to může trvat o něco déle.
 
Samotný přechod přes hranice:
Za prvé je potřeba navštívit Imigrační oddělení, pak Celní (většinou vyplňování formulářů).
Můžete přeskočit kontrolu zdravotního stavu.
Cena za vízum po příjezdu do Laosu a Kambodži se liší pro každý národ a při každém přechodu hranic. Oficiálně, to je většinou $ 30 nebo $ 35. Občas se snaží úředníci říct i o úplatek, tady se ukáží vaše schopnosti o smlouvání.
Za přejezd s motorkou se platí $ 20. Můžete je zkusit požádat o vystavení účtu na tuto částku a tím se vyhnout této platbě. Nic méně úředník vás může poslat zpět a budete absolvovat celou procedůru znovu. Ta trvá zhruba hodinu. Požadované dokumenty: Mezinárodní řidičský průkaz (MŘP): tento dokument, vystavuje magistrát a umožňuje držiteli řídit osobní vozidlo v každé zemi, která rozpoznává MŘP. Aby MŘP byl platný, musíte mít originál řidičského průkazu. Řidičský průkaz: úřední doklad nebo karta, která ukazuje, že máte zákonné právo řídit vozidlo. Modrá registrační karta ( Tecnický průkaz ): Toto je registrační karta motocyklu a doklad o vlastnictví. To je nejdůležitější dokument od motorky. Technicky vzato, když si koupíte motorku od lokálního prodejce tento doklad musíte dostat. Prakticky jména na Modré kartě nejsou opravdu důležitá, pokud máte kartu odpovídající státní poznávací značce a identifikačním číslům na motorce. Až na některé země, kde budete potřebovat prokázat, že jste skutečným vlastníkem motorky, třeba jako je tomu v Thajsku. V takovém případě by jste musel s původním majitelem motorku přepsat na vaše jméno. Vietnam má 19 oficiálních mezinárodních hraničních přechodů, z nichž zhruba polovina se dá bez problémů přejed na Vietnamské motorce.
 
X:    nelze překročit
<->: Lze překročit s Vietnamskou motorkou
?:     Nejasné informace
 

From Vietnam

Crossing with motorbike

To

Province in Vietnam

Nations

Mong Cai

X

DongHung/DongXing

QuangNinh

Vietnam/China

Huu Nghi

X

BangTuong/Ping Xian

Lang Son

Vietnam/China

Lao Cai

X

Ha Khau/Hekou

Lao Cai

Vietnam/China

Tay Trang

X

Pang Hok

Dien Bien

Vietnam/Laos

Na Meo

<–>

Nam Xoi

ThanhHoa

Vietnam/Laos

Nam Can

<–>

Nam Khan

Nghe An

Vietnam/Laos

Cau Treo

<–>

Nam Phao

Ha Tinh

Vietnam/Laos

Cha Lo

?

Na Phao

QuangBinh

Vietnam/Laos

Lao Bao

<–>

DanSavanh

Quang Tri

Vietnam/Laos

Bo Y

<–>

PhouKeua

Kon Tum

Vietnam/Laos

Le Thanh

<–>

AndongPech

Gia Lai

Vietnam/Cambodia

Hoa Lu

<–>

TrapeangSre

BinhPhuoc

Vietnam/Cambodia

Xa Mat

?

TrapeangPhlongPir

Tay Ninh

Vietnam/Cambodia

MocBai

<–>

Bavet

Tay Ninh

Vietnam/Cambodia

Dinh Ba

?

Bon Tia Chak Cray

Dong Thap

Vietnam/Cambodia

ThuongPhuoc

?

Kaoh Roka

Dong Thap

Vietnam/Cambodia

VinhXuong

?

KhaormSamnor

An Giang

Vietnam/Cambodia

Tinh Bien

<–>

Phnom Den

An Giang

Vietnam/Cambodia

Ha Tien

<–>

PrekChak

KienGiang

Vietnam/Cambodia

 
PŘEJEZD VIETNAM / LAOS
Obě země sdílejí 6 mezinárodních hraničních přechodů. Je dovoleno, aby vietnamské motorky překračovali hranice do Laosu a zpět. Můžete si také vzít motorky zakoupené v Laosu do Vietnamu, ale jen tehdy, pokud jste registrovaný vlastník motocyklu. Nezapomeňte MODROU registrační kartu, protože ji budete muset ukázat.
 
Hraniční přejezdy s Vietnamem na motorce
 Na Meo/Nam Xoi
 
Tento přechod je nejrychlejší a nejpohodlnější. Můžete snadno přejed na motorce do Laosu a zpět bez problémů. Na celnici, budete muset zaplatit $ 20 za "dovozní formulář". Tento dokument budete muset vrátit při opuštěním Vietnamu. Cenu za Laoská víza při příjezdu si řeknou $ 45 (i když to oficiálně je $ 30), smlouvání se nám tady nepovedlo. Dávejte pozor při další cestě na silnicích. Nam Can / Nam Khan
Nachází se v blízkosti Phonsavan v Laosu a Vinh ve Vietnamu, tyto dva přechody jsou otevřeny pro turisty. Tam by neměl být žádný problém s přejezdem na vaší motorce.
Cau Treo / Nam Phao
Cau Treo a Nam Phao jsou poměrně blízko Vinh, NgheAn a Lax Xao v Laosu. Neexistují žádné problémy při přejezdu na vaší motorce. Nejsme si jistí, jaký je momentální stav silnic.
Hraniční přejezdy s Vietnamem na motorceLao Bao/Dansavanh
 
Lao Bao je určitě nejjednodužší pro přejezd na motorce. Tento přechod není daleko od města Hue a silnice jsou v dobrém stavu a vhodné pro cestování.
Bo Y / PhouKeua
Nachází se mezi Attapeu, v Laosu a Kontum, ve Vietnamu. U těchto dvou přechodů nebyli vůbec žádné problemy s přejezdem. Pohraničníci v Laosu a Vietnamu dokonce nepožadovali ani žádné úplatky, poplatky nebo peníze navíc. Naprosto bezproblémová cesta. Tay Trang / Pang Hok Je téměř nemožné přejezd s motorkou na hraničním přechodě Tay Trang v provincii Dien Bien Phu. Jak víme, pouze motorky s místní státní poznávací značkou zde přejíždět ( provincii Dien Bien Phu ). PŘEJEZD VIETNAM / KAMBODŽA
Motorky na vietnamských značkách, není samozřejmě žádný problem odvézt/dovézt, ale nemám žádné informace o tom, že by bylo možné přijed do Vietnamu na cizích motorkách ( značkách, Kambodža, Laos ). Vietnam a Kambodža má 4 mezinárodní přechody z celkových 9.
MocBai / Bavet
To je pravděpodobně nejrušnější přechod mezi Vietnamem a Kambodžou. Autobusy jezdí z Vietnamu do Kambodži pravidelně a volí tento hraniční přechod. MocBai je nejlepší volbou, když začnete v HCMC, pro ty kteří chtějí jet do hlavního města Kambodži Phnom Penh. Přejezd na motorce do Kambodži je možný, i když byste mohli být požádáni o úplatek nebo dodatečný poplatek.
Le Thanh / AndongPech
Tyto dva přechody spojují Banlung, v Kambodža a Pleiku, ve Vietnamu. Přejezd s motocyklem by měl být snadný a bez problémů. Zvláště úředníci si nepřirážejí na vízech a poplatcích při příjezdu. Tinh Bien / Phnom Den Tinh Bien přechod se nachází v blízkosti známého turistického města Chau Doc, zatímco Phnom Den je vedle Kep a Kampot. Žádný problém s překračování hranice s motocyklem.

Hraniční přejezdy s Vietnamem
Ha Tien / Pre Chak
Přechod Ha Tien se nenachází v jižní oblasti Vietnamu, existují směrové tabule, které vás k přechodu dovedou. Silnice jsou ve velmi dobrém stavu. Tato procedura trvá asi jednu hodinu, žádné problémy.
Hoa Lu / TrapeangSre
Hoa Lu hraniční přechod v Binh Phuoc je snadný. Udělení víza po příjezdu do Kambodži je účtováno na $ 30 a motorka byla bez problémů.
Z ostatních přechodů Vietnam / Kambodža, nemáme oficiální informace nebo reálné zkušenosti o možnosti přejezdu s vlastní motorkou. Pokud máte nějaké věrohodné informace nebo příběhy s těmito přechody, aktualizujte je prosím v sekci komentáře.
 
PŘEJEZD LAOS / KAMBODŽA
Podle zákonů, neexistují žádné prohlášení k dispozici, na přejezd Laos / Kambodža s motorkou že by to bylo nezákonné. V poslední době to bylo ovšem pro zahraniční cestující obtížnější, kvůli korupci. Jediný legální hraniční přechod mezi 2 zeměmi je Veun Kham / Dom Kralor. Zde jsou příběhy o tom, že když přejedete z jedné země do druhé, která vám umožní přejed do Laosu nebo do Kambodži, zastaví vás na hraničním přechodu druhé země. Tam vám řeknou, že nemužete překročit hranice s cizí motorkou. Udělají to těžší tím, že žádají, aby bylo vaše jméno uvedeno v tzv. Modré kartě. Samozřejmě se jedná zase pouze o to, jak z vás dostat nějaký ten úplatek.
 
Překročení hranice do Thajska s motorkou.
Je to těžké, ale je to možné. Musí však být motorka registrovaná na vaše jméno!!
Dokumenty, které je třeba vyplnit:
Imigrační: Informace o převozu, seznam posádky, cestujících. Seznam pokud máte spolujezdce
Celní: Dočasné Import / Export formulář
Máte 30 dní na opuštění země a budete muset informovat, z kterého hraničního přechodu budete Thajsko opouštět.
 
Organizovanou cestu Vietnam na motorce najdete zde.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on