Poslední přidané články

Blog o Cestování Do Vietnamu

Dopravní pokuty a penalizace ve Vietnamu

Dopravní pokuty a penalizace ve Vietnamu.
Zde se dozvíte o poplatcích za dopravní přestupky a případné penalizace ve Vietnamu.
Je dobré vědět:
Dopravní policisté jsou ze zákona povinni vás pozdravit, když vás zastaví.
Nepokoušejte se jim uniknout. Někteří expatí vám poradí, abyste předstírali, že policisty nevidíte a ignorujete je nebo ujedete. Snažit se jim vyhnout může vést k nehodě s jiným motoristou nebo horším, policie sedne na své motorky aby vás pronásledovala. To téměř jistě povede k tomu, že vaše motorka bude zabavena a nevyhnete se ani pořádné pokutě.
 
Zaplatit pokutu nebo zaplatit úplatek?
Jakmile jste zastaveni, částka, kterou zaplatíte, bude záviset na tom, na kolik se vietnamsky domluvíte a jaké papíry máte. Pokud předstíráte, že neznáte vietnamštinu, angličtinu nebo dokonce francoužštinu, můžete se v některých případech pokutě vyhnout. Dalším trikem, který vypadá, že funguje, je mírně mluvit a gestikulovat: Pokud mají pocit, že s vámi stráví moc času, mohou vás nechat jít. To je účinný způsob, jak se vyhnout pokutě, pokud je prohřešek, který spácháte, menší.
Pokud nejste dobrý herec / herečka/, pak budete muset zaplatit.
Jsou-li vaše papíry v pořádku (platná licence, registrace vozidla, pojištění, cestovní pas), jedinou správnou a zákonnou cestou je přijmout pokutu a zaplatit ji do dvou týdnů na příslušném daňovéhm úřadu. Pokud si však vyberete toto řešení, má policista právo zabavit registraci vozidla. Může také zabavit váš ŘP v extrémních případech.

Dopravní pokuty a penalizace ve Vietnamu

Dopravní pokuty a penalizace ve Vietnamu

Podle vyhlášky č. 48/2014 / TT-BGTVT, jakýkoli cizinec nebo vietnamský občan s bydlištěm v zámoří, kte chce řídit ve Vietnamu by měl:
a) postupovat podle postupů pro nahrazení ekvivalentního řidičského průkazu ve Vietnamu, pokud tato osoba již vlastní vnitrostátní řidičský průkaz;
b) být oprávněn provozovat typy vozidel zapsaných na základě mezinárodního řidičského průkazu, aniž by je musel nahradit vietnamským řidičským průkazem, pokud tato osoba již vlastní mezinárodní průkaz vydaný příslušným orgánem členského státu úmluvy o silniční dopravě z roku 1968.
c) v případě, že mezinárodní dohoda o řidičském průkazu, kterou Vietnam jinak nestanoví, platí tato mezinárodní dohoda.
 
"Přestože to je správný způsob, jak to udělat, je to obtížné jak pro policii, tak pro vás. Kvůli těmto komplikacím se většina lidí rozhodla zaplatit pokutu přímo policii." Tyto pokuty "se mohou pohybovat od 10000 do 200 000 VND pro motocykly a VND500,000 až 1 milion za auto.  Výše se bude lišit v závislosti na jazykové způsobilosti a typu vozidla.
Mějte na paměti, že pouze policie, která nosí hnědé uniformy, může vybírat pokuty a posuzovat porušování dopravních předpisů.
 
Důsledky:
Kolik vám bude uložena pokuta? Rozpis toho, co můžete očekávat, pokud budete pokutováni podle vyhlášky č. 100/2019 / ND-CP
 
 Dopravní pokuty a penalizace ve Vietnamu 
 
 
Celkově po několika letech života ve Vietnamu mě policisté zastavili pouze několikrát. Na rozdíl od některých jiných asijských zemí se nezdá, že se místní policie zaměřuje především na cizince. Pokud máte všechny své dokumenty v pořádku a budete dodržovat pravidla provozu, nemusíte se obávat, že byste byli zatčeni nebo obtěžováni. Máte-li jiné zkušenosti než , dejte nám prosím vědět níže v komentářich. Díky

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on