Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Počasí ve Vietnamu - Kdy cestovat do Vietnamu

Počasí ve Vietnamu a turistická sezóna v jihovýchodní Asii má jeden hlavní vrchol, a to na přelomu roku. Tehdy tam panují vynikající podmínky pro většinu dovolenkových aktivit, navíc strávit vánoce nebo Silvestr v teple láká stále větší počet lidí. Kdo se rozhodne vydat se do této země, zjistí, že Vietnam, to zdaleka není jen holešovická tržnice.
Kdy tedy cestovat do Vietnamu? Záleží na tom, jaký typ dovolené upřednostňujete. Do této oblasti se nejčastěji jezdí za relaxací na bělostných plážích, vodními sporty v čele s potápěním a za památkami. To vše lze také skloubit dohromady a obohatit o nejzajímavější kulturní akce. Pro tento mix se nejvíce hodí prosinec a leden.
Kdy cestovat do Vietnamu s ohledem na počasí? Období od prosince do března má dvě hlavní výhody oproti ostatním částem roku pro vaší dovolenou ve Vietnamu. Je tam ještě celkem sucho, navíc teploty se drží na vysokých, nicméně snesitelných hodnotách. Duben je stále poměrně suchý, nicméně stupně celsia se už pozvolna plíží nahoru ke čtyřicítkám. Nedoporučujeme cestovat do Vietnamu v září, kdy vrcholí monzun a srážkový úhrn dosahuje nejvyšších hodnot v celém roce.

Počasí ve Vietnamu - Kdy cestovat do Vietnamu

Počasí ve Vietnamu

Kdy se válet na pláži aneb kdy cestovat do Vietnamu relaxovat? Asi těžko si užijeme odpočinek na pláži, když bude pršet, takže jako nejpříhodnější se jeví doba od prosince do dubna. Naprosto nejlepší hodnoty má v tomto ohledu únor, tehdy ve Vietnamu podle dlouhodobých průměrů téměř neprší. Dá se zobecnit, že čím blíže je měsíc únoru, tím příhodnější je doba pro relaxaci na pláži ve třinácté nejlidnatější zemi světa.
Ti, kdo neví, kdy cestovat do Vietnamu a chtějí si užít nejoblíbenější letoviska jako Phan Thiet na jižním pobřeží nebo Nha Trang a Hoi An na východě či hlavní město Hanoj, by tedy měli vyrazit v zimě. Mohou zde oslavit konec roku a užít si dobré počasí a bohatý kulturní program. V poslední době začíná být populární pro dovolenou ve Vietnamu, také ostrov Con Dao.
Kdy ve Vietnamu navštívit památky? Kdo se chce kochat přírodními památkami, měl by cestovat těsně po monzunech, kdy se příroda zelená a vodopády chrlí vodu jako o život, tedy v listopadu a prosinci. Za architektonickými skvosty jako pagoda v Hue, tunely Cu Chi u Saigonu nebo pozůstatky starých staveb v Hanoji se lze vydat mimo sezónu, kdy ceny klesají a nepotřebujeme nutně to nejlepší klima.
Kdy cestovat na festivaly a kdy zažít oslavy svátků ve Vietnamu? Vietnamci mají pět hlavních státních svátků, konkrétně Nový rok (1. ledna), Lunární Nový rok (čtyři dny na přelomu ledna a února), Den vítězství (30. dubna), Svátek práce (1. Května) a Národní den (2. září). Provází je většinou státem organizované přehlídky a oslavy, duši Vietnamu ale více poznáte při festivalech věnovaných oslavám významných dat lunárního kalendáře, který má v této části světa velkou váhu. Například Festivaly úplňku v Hoi Anu, které se konají každý čtrnáctý den lunárního měsíce. Během nich se v oblíbeném letovisku zcela zastaví motorizovaná doprava. 

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on