Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Muzeum Vietnamské války, War Remnants Museum Saigon

Muzeum Vietnamské války, War Remnants Museum, Ho Či Minovo Město, Vietnam
The War Remnants Museum (Vietnamese: Bảo tàng chứng tích chiến tranh) je válečné muzeum na adrese 28 Vo Van Tan v okrese 3, Ho Či Minovo město (Saigon), Vietnam. Obsahuje exponáty týkající se první indočínské války a tyv. války ve Vietnamu.
Muzeum Vietnamské války
Muzeum Vietnamské války Saigon
Muzeum je provozováno vietnamskou vládou, dřívější verze tohoto muzea byla otevřena 4. září 1975 jako Výstaviště pro americké válečné zločiny (Vietnamsky: Nhà trưng bày tội ác Mỹ-ngụy). Toto muzeum bylo umístěno v budově bývalé Informační agentury Spojených států. Výstava nebyla pro severovietnamskou stranu první svého druhu, ale navázala na tradici takových výstav vystavujících válečné zločiny, nejprve těch francouzských a poté Američanů, kteří v zemi působili již v roce 1954.
V roce 1990 byl název změněn na Exhibition House for Crimes of War and Agression (Nhà trưng bày tội ác chiến tranh xâm lược). V roce 1995, po normalizaci diplomatických vztahů se Spojenými státy a před rokem po ukončení embarga USA, byly z názvu muzea také vypuštěny odkazy na „válečné zločiny“ a „agresi“; stalo se muzeem War Remnants Museum.
Muzeum Vietnamské války
Muzeum Vietnamské války, War Remnants Museum
Muzeum obsahuje řadu tematických místností v několika budovách s dobovým vojenským vybavením umístěným ve zděném dvoře. Vojenské vybavení zahrnuje vrtulník UH-1 „Huey“, stíhačku F-5A, bombu BLU-82 „Daisy Cutter“, tank M48 Patton, útočný bombardér A-1 Skyraider a útočný bombardér A-37 Dragonfly. V rohu dvora je uložena řada nevybuchlé munice s odstraněnými náboji a / nebo pojistkami.
Muzeum Vietnamské války
Válka ve Vietnamu
Jedna budova ukazuje tzv. „tygří klece“, ve kterých jihovietnamská vláda udržovala politické vězně. Mezi další exponáty patří grafické fotografie [doprovázená krátkým textem v angličtině, vietnamštině a japonštině, který se týká účinků spreje Agent Orange a dalších chemických defoliantních sprejů, použití bomb na napalm a fosfor a válečné krutosti, jako se stal masakr v My Lai. Fotografická expozice zahrnuje práci fotoreportéra z Vietnamské války Bunyo Ishikawy, kterou věnoval muzeu v roce 1998. Mezi kuriozity patří gilotina, kterou francouzi a jihovietnamci popravili naposledy v roce 1960, a tři sklenice konzervovaných lidských plodů zdeformovaných vystavením dioxinům a sloučeninám podobným dioxinům obsaženým v defoliantu Agent Orange.
 
Ne jen tohle oblíbené muzeum u cestovatelů, navštívíme při našich cestách po Vietnamu. Příkladem může být cesta VIETNAM ZE SEVERU NA JIH.
 

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on