Poslední přidané články

Blog o Cestování Do Vietnamu

Nedívejte se na Vietnam jen jako turistickou destinaci, ale začněte ho žít.

Nedívejte se na Vietnam jen jako turistickou destinaci, ale začněte ho žít.

Největším zklamáním v oblasti cestovního ruchu ve Vietnamu je to, že většina cestovatelů tuto úžasnou zemi navštíví, prohlédne si ji, ale málokdy se jim podaří pocítit a zažít její skutečné srdce a nekonečnou vlídnost místních obyvatel.
 
Ukázat cestovatelům skutečný Vietnam je však možné a my víme jak na to. Vydejte se mimo hlavní turistické trasy a věnujete chvíli poznávání a ponoření se do místní kultury.
 
Ve filmu Tichý Američan z roku 2002 zahájil Michael Caine film monologem který měl dvě věty, jež skutečně vypovídají o této velké zemi. "Říká se, že když přijedete do Vietnamu, naučíte se toho hodně za pár minut. Ale zbytek se musí prožít". Tento pravdivý výrok, který byl napsán před více než 70 lety je tak skutečný i dnes.
 
Pokud navštívíte Vietnam, měli byste v Ho Či Minově Městě (SAIGON) strávit alespoň pár dnů. Historie a skryté zážitky jsou všude, ale jako obyčejný turista je prostě nemůžete objevit.
 
Turisté si často buď nejsou vědomi, jaké možnosti jsou k dispozici, nebo se prostě bojí riskovat kvůli jazykové bariéře a nedostatečné znalosti místních poměrů. Lidé v Ho Či Minově Městě však patří k nejpřátelštějším lidem vůbec, a když se jen trochu odvážete čeká vás zážitek který vám často změní váš pohled na celý život.
 
Zde je několik věcí, které můžete při návštěvě Ho Či Minova Města zažít:
 
Masáž s "přísavkami" – její historie sahá daleko před moderní medicínu. Říká se, že masáž s přísavkami je lékem na všechny neduhy a nabízí velké zdravotní výhody, ale já si tím nejsem tak jistej.
 
Proces zahrnuje skleněné pohárky a oheň. Masér zahřívá vzduch uvnitř pohárku a pak jej rychle přikládá na záda, krk a ramena. Jak se vzduch ochlazuje, přisává se k vaší pokožce a vytahuje krev na povrch. Obvykle je to docela příjemné, ale ke konci to může být trochu bolestivé. Je to však úžasný zážitek a musíte ho vyzkoušet, ať už na ulici, nebo v lázních.
 
Stříhání vlasů – Tohle je především pro muže, ale dámy to mohou zažít také. Hot toc (stříhání vlasů) ve Vietnamu je levný a jedinečný zážitek. V místním salonu je možné nechat se ostříhat, oholit obličej, vyčistit uši (ray tai) a umýt vlasy, a to vše za cenu kolem 10 USD.
 
V Ho Či Minově Městě jsou k dispozici různé typy salonů hot toc. Na horním konci jsou známé a drahé městské salony, ale tam nechoďte, protože jsou určeny pro turisty a velmi bohaté a neodrážejí místní komunitu.
Novou módou ve Vietnamu je "barber shop". Velmi moderní a módní kadeřnické služby pro muže. Pak je tu tradičnější hot toc, kde mají holiče, který vás ostříhá, a dámy, které vám oholí obličej a udělají ray tai a to je mojí volbou pro kvalitní služby.
 
Pokud chcete tu nejlevnější službu, která existuje, musíte při návštěvě Saigonu vyzkoušet také slavný pouliční holičství. Jednoduše křeslo někde ve stínu stromu a zrcadlo pověšené na stěně budovy.
 
K nalezení dobrého holičství na předměstí by vám měla stačit trocha plánování a rad. Většina z nich nebude mluvit anglicky, ale stačí ukázat a aplikace na překládání vám to určitě umožní. Nezapomeňte jim také dát slušné spropitné. Čím levnější služba, tím více byste měli dát. Pracují tvrdě za velmi nízké mzdy.
 
Ochutnejte zvláštní jídla – V turistických oblastech opravdu nenajdete řadu rozmanitých jídel, která místní Vietnamci jedí každý den. Jídla jako bun dau mam tom (vermicelli podávané se smaženým tofu a krevetovou pastou), hot vit lon (balut) a oc (šnek) jsou jen některá z unikátních jídel dostupných v Ho Či Minově Městě.
 
Najměte si na odpoledne nebo večer průvodce a požádejte ho, aby vás vzal na předměstí, například do čtvrti Phu Nhuan, čtvrti 12 nebo čtvrti Go Vap, a poznejte místní restaurace. Je to zážitek, který si navždy uchováte ve svém srdci.
 
Restaurace a pouliční jídla ve čtvrti 1 jsou sice dobrá, ale není to totéž jako zažít jídlo v místech, kde místní lidé jedí každý den. Tajemství spočívá v tom, že se musíte dostat z centra města, a čím dále půjdete, tím lepší zážitek získáte.
Půjčte si kolo – většina z vás určitě nikdy neuvažovala o tom, že by se ulicemi Saigonu projížděla na kole. No, je to poměrně bezpečné a je to nejlepší způsob, jak prozkoumat předměstí města. Jízdní kola si můžete snadno vypůjčit v řadě obchodů s jízdními koly. Najdete je jednoduchým vyhledáváním na internetu nebo se zeptejte svého hotelu či průvodce.
 
Pokud se na kolo vydáte, ujistěte se, že máte v telefonu místní sim kartu, abyste mohli používat aplikaci mapy. S aplikací se nemůžete v Ho Či Minově Městě ztratit a prozkoumat ho, a pak snadno najít cestu domů.
Jízda na kole po Ho Či Minově Městě je také překvapivě snadná. Vzhledem k obrovskému počtu motocyklů je riziko srážky s autem výrazně nižší. Pomaleji jedoucí motocykly vám poskytnou komunální formu dopravy.
 
Každých 100 metrů jsou obchody s nápoji a potravinami, takže s sebou nemusíte vozit nic víc než láhev s pitím a pláštěnku. Nezapomeňte si však zakrýt tělo od hlavy až k patě, protože denní slunce je zde po celý rok velmi silné.
 
Půjčte si motorku – Pokud se vydáte za dobrodružstvím, můžete si půjčit motorku a prozkoumat Saigon a sousední provincie.
To je sice možné, ale je s tím spojeno několik varování. Za prvé, zákon vyžaduje, abyste měli vietnamský řidičský průkaz. Také cestovní pojištění se nebude vztahovat na případnou nehodu při jízdě na motocyklu bez řidičského oprávnění.
 
Před jízdou ve Vietnamu je také vhodné mít nějaké zkušenosti s jízdou na motocyklu. Pro některé západní turisty může být jízda ve "všech směrech" skutečnou výzvou, takže pokud si plánujete půjčit motorku, ujistěte se, že jste dobře připraveni.
 
Motorky si můžete snadno pronajmout v hotelu nebo v místním obchodě ve městě za přibližně 10 - 15 dolarů na den. Půjčení v hotelu je často nejbezpečnější volbou, protože vám pomohou se vším, co potřebujete.
 
S motorkou se můžete vydat do sousedních provincií Dong Nai, Binh Duong a Long An a prohlédnout si i okrajové čtvrti jako Thu Duc a Binh Chanh. Stačí jen jezdit, dívat se, fotit a kdykoli budete chtít, zastavit a dát si kávu nebo jídlo.
 
Opět platí, že místní sim karta a aplikace s mapami vám velmi pomůže, pokud se ztratíte na předměstí tak pak jednoduše najdete cestu zpět domů.
 
Naplánujte si návštěvu zajímavých míst a prožijete fantastický den ve městě i v provinciích. 
 
Návštěva pagody – Na kole nebo na motorce si dejte záležet na návštěvě velké pagody a strávíte nějaký čas nasáváním pocitu ducha Ho Či Minova Města.
 
V této oblasti se nachází některé z největších pagod na světě. Stačí trochu zapátrat a zjistíte, že některé z nejoblíbenějších pagod se nacházejí do 20 nebo 30 kilometrů od centra města v místech, jako je District 9 a District 12. Jsou to krásné stavby.
Muzea – V Ho Či Minově Městě je několik velmi oblíbených muzeí, která představují historii a hodnoty Vietnamu. Mnohým však není známa řada malých muzeí, která byla zachována místními skupinami na počest historie a kultury regionu.
 
Mnohá z těchto malých muzeí jsou provozována soukromě a můžete je najít v zadní části kavárny nebo nad obchodem s potravinami. Trocha pátrání před cestou nebo váš průvodce vám odhalí některá úžasná malá místa, která můžete navštívit a která turisté vidí jen zřídka.
Návštěva místního trhu – v každém průvodci po Vietnamu se píše, že je třeba navštívit trh Ben Thanh v okrese 1, ale tento trh je do značné míry pouze pro turisty. Skutečné místní trhy jsou úplně jiné, protože se zaměřují na potraviny a uspokojování každodenních potřeb místní komunity.
 
Nenajdete zde milion triček ani žádné suvenýry. Najdete tu ale úžasné pracovité lidi, kteří rozvážejí jídlo tradičním způsobem, což může některé západní lidi šokovat, ale je to sen fotografa.
 
Na většině místních trhů bude také k dispozici jídlo, takže určitě vynechejte snídani abyste mohli ochutnat místní nudlová nebo rýžová jídla nabízená na místním trhu. Většina jídel na místních trzích se pohybuje v rozmezí 1 až 2 dolarů.
Největším zklamáním pro mě jako cizince žijícího zde dlouhodobě je, když vidím turisty, kteří navštíví Ho Či Minovo Město a sedí pouze v autobuse. Dívají se z okna autobusu, ale chybí jim dotyk veškeré místní kultury a poznání místních lidí. Stráví několik dní v centru města a udělají si jednodenní výlet k některým zajímavostem v okolí, například k tunelům Cu Chi. Né že by na nich bylo něco špatného ale město má rozhodně více co nabídnout.
 
Většinu toho, co vidí, vidí z okna autobusu a nikdy nemají příležitost zastavit se a poznat skutečné Ho Či Minovo město a jeho rušný život.
 
Jižní Vietnam je nyní mnohem interaktivnější a vstřícnější než kdy jindy. Více lidí mluví anglicky a více místních majitelů obchodů je vstřícných k cizincům, kteří nemluví místním jazykem.
 
Nikdy nebyla lepší doba pro návštěvu Ho Či Minova města prožít ho na plno než jen vidět za sklem autobusu. Naplánujte si své zážitky, zajistěte si pomoc a dopřejte si dostatek času, abyste mohli vnímat krásy tohoto úžasného regionu. Prožijte Vietnam a vzpomínky na vaše zážitky vám navždy zůstanou v srdci.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on