Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Očkování do Vietnamu: Co byste měli vědět

Vietnam je krásná a rozmanitá země, která láká mnoho turistů každý rok. Pokud plánujete cestu do této exotické destinace, možná se ptáte, zda je potřeba se nechat očkovat. V tomto článku vám představíme základní informace o očkování do Vietnamu, zdravotních rizicích a prevenci.

Je očkování do Vietnamu povinné?

Při vstupu do země není vyžadováno žádné povinné očkování. Pokud však přiletíte do Vietnamu z jiné země, kde se vyskytuje žlutá zimnice, musíte být proti této nemoci očkováni a mít s sebou potvrzení. Vakcína musí být aplikována minimálně 10 dnů před příjezdem do Vietnamu.

Jaké je doporučené očkování do Vietnamu?

I když není žádné očkování povinné, doporučuje se nechat se očkovat proti některým nemocem, které se v této zemi mohou vyskytovat. Mezi ně patří:

  • Tetanus: Tato bakteriální infekce způsobuje křeče a ochrnutí svalů. Může být smrtelná, pokud není léčena. Očkování proti tetanu by mělo být obnovováno každých 10 let.
  • Žloutenka typu A a B: Tyto virové infekce postihují játra a způsobují žloutenku, horečku, nevolnost a bolesti břicha. Mohou vést k chronickým komplikacím, jako je cirhóza nebo rakovina jater. Očkování proti žloutence typu A a B se provádí třemi dávkami. Po třech dávkách je ochrana dlouholetá, pravděpodobně doživotní.
  • Obrna: Tato virová infekce napadá nervový systém a způsobuje ochrnutí svalů. Může být smrtelná, pokud postihne dýchací svaly. Očkování proti obrně se provádí čtyřmi dávkami. Po čtyřech dávkách je ochrana doživotn.
  • Břišní tyfus: Tato bakteriální infekce způsobuje horečku, bolesti hlavy, zvracení a průjem. Může být smrtelná, pokud není léčena. Očkování proti břišnímu tyfu se provádí injekční nebo perorální vakcínou, která poskytuje ochranu na 3 roky2.
 
Očkování do Vietnamu

Jaké jsou další zdravotní rizika a prevence?

Kromě očkování je důležité dodržovat základní hygienická pravidla, jako je mytí rukou, pití balené nebo filtrované vody, jídlo tepelně upravené a pečlivě omyté ovoce a zeleninu. Mezi další zdravotní rizika, která mohou ohrozit vaše zdraví, patří:
  • Horečka dengue: Tato virová infekce je přenášena komáry s denní aktivitou. Způsobuje horečku, bolesti hlavy, kloubů a svalů, vyrážku a krvácení. Může být smrtelná, pokud se vyvine do těžké formy. V současnosti neexistuje žádná účinná léčba ani očkování proti horečce dengue. Prevence spočívá v používání repelentů, moskytiér a oblečení s dlouhým rukávem.
  • Malárie: Tato parazitární infekce je přenášena komáry s noční aktivitou. Způsobuje horečku, zimnici, pocení, bolesti hlavy a těla, nevolnost a průjem. Může být smrtelná, pokud není léčena. V současnosti neexistuje žádné očkování proti malárii. Prevence spočívá v používání repelentů, moskytiér a antimalarických léků.
  • Vzteklina: Tato virová infekce je přenášena slinami infikovaných zvířat, jako jsou psi, kočky, netopýři nebo opice. Způsobuje zánět mozku a míchy, který vede k halucinacím, křečím, ochrnutí a smrti. Očkování proti vzteklině se provádí pěti dávkami. Pokud jste kousnuti nebo olíznuti podezřelým zvířetem, musíte co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc a podstoupit další očkování a léčbu2.
Závěr
Očkování do Vietnamu není povinné, ale je doporučené pro vaši ochranu a bezpečnost. Nezapomeňte také na cestovní pojištění do Vietnamu, které vám zajistí kvalitní zdravotní péči v případě potřeby. Před cestou se poraďte se svým lékařem cestovní medicíny, který vám poskytne nejaktuálnější informace a individuální doporučení. Přejeme vám příjemný a zdravý pobyt ve Vietnamu!

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on