Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Jaké elektrické zásuvky se používají ve Vietnamu a jaké adaptéry potřebujete?

Vietnam je populární cíl pro mnoho cestovatelů, kteří chtějí poznat jeho bohatou kulturu, přírodu a kuchyni. Pokud se chystáte navštívit tuto zemi, možná se zajímáte, jaké elektrické zásuvky se zde používají a zda budete potřebovat adaptéry pro svá elektronická zařízení. V tomto článku vám přinášíme užitečné informace a tipy, které vám usnadní přípravu na vaši cestu.
Jaké je napětí a frekvence ve Vietnamu?
Ve Vietnamu se používá elektrické napětí 220 V při frekvenci 50 Hz. To znamená, že pokud cestujete z České republiky nebo jiné evropské země, neměli byste mít problém s napájením svých elektrických zařízení, jako jsou mobilní telefony, notebooky, fotoaparáty nebo nabíječky. Naopak, pokud cestujete z USA, Kanady nebo jiné země, kde se používá napětí 110 V při frekvenci 60 Hz, budete potřebovat transformátor na převod napětí, jinak byste mohli poškodit svá zařízení. Vždy si zkontrolujte, jaké napětí a frekvenci podporuje vaše zařízení, obvykle je to uvedeno na štítku nebo na nabíječce. Pokud je uvedeno například INPUT 100–240 V při 50–60 Hz, znamená to, že vaše zařízení je univerzální a můžete ho použít ve Vietnamu bez transformátoru.
Jaké elektrické zásuvky se používají ve Vietnamu
Jaké typy zásuvek se používají ve Vietnamu?
Ve Vietnamu se používají různé typy zásuvek, které se liší podle regionu, historie a vlivu zahraničních zemí. Obecně se dá říci, že v jižním Vietnamu se používají zásuvky typu A a B, které mají dva ploché kolíky, zatímco v severním Vietnamu se používají zásuvky typu C a E/F, které mají dva kulaté kolíky. V některých novějších hotelech se můžete setkat i se zásuvkami typu G, které mají tři obdélníkové kolíky. Zde je přehled jednotlivých typů zásuvek a jejich popis:
  • Typ A: Tento typ zásuvky má dva ploché kolíky, které jsou paralelní nebo mírně zkosené. Tento typ se používá hlavně v USA, Kanadě, Mexiku a Japonsku. Novější varianta této zásuvky má nulový kolík zvětšený, takže již ji není možné zastrčit opačně. Tento typ zásuvky se používá v jižním Vietnamu, zejména v Ho Či Minově Městě.
  • Typ B: Tento typ zásuvky je podobný typu A, ale má navíc třetí kolík pro uzemnění, který je kulatý a delší než ostatní dva. Tento typ se také používá hlavně v USA, Kanadě, Mexiku a Japonsku. Tento typ zásuvky se používá v jižním Vietnamu, zejména v Ho Či Minově Městě.
  • Typ C: Tento typ zásuvky má dva kulaté kolíky, které mají průměr 4 mm nebo 4,8 mm. Tento typ se nazývá také eurozástrčka a používá se v mnoha evropských zemích, jako je Česká republika, Německo, Francie, Španělsko nebo Itálie. Tento typ zásuvky se používá v severním Vietnamu, zejména v Hanoji.
  • Typ E/F: Tento typ zásuvky je také známý jako schuko a má dva kulaté kolíky, které mají průměr 4,8 mm. Navíc má dva uzemňovací klipy na boku nebo kulatý otvor pro uzemnění. Tento typ se používá v mnoha evropských zemích, jako je Česká republika, Německo, Francie, Španělsko nebo Itálie. Tento typ zásuvky se používá v severním Vietnamu, zejména v Hanoji.
  • Typ G: Tento typ zásuvky má tři obdélníkové kolíky, které jsou uspořádány do trojúhelníku. Tento typ se používá hlavně ve Velké Británii, Irsku, Singapuru, Hongkongu nebo Malajsii. Tento typ zásuvky se používá v některých novějších hotelech ve Vietnamu, zejména v Da Nangu nebo Nha Trangu.
Jaké adaptéry potřebujete pro cestu do Vietnamu?
Pokud cestujete z České republiky nebo jiné evropské země, pravděpodobně nepotřebujete žádné adaptéry pro cestu do Vietnamu, protože vaše zástrčky typu C nebo E/F budou kompatibilní s vietnamskými zásuvkami typu C nebo E/F. Pokud však chcete být na všechno připraveni, můžete si vzít s sebou adaptér typu G, který vám umožní použít vaše zařízení v zásuvkách typu G, které se mohou vyskytovat v některých hotelech. Pokud cestujete z USA, Kanady nebo jiné země, kde se používají zástrčky typu A nebo B, budete potřebovat adaptér typu A, B, C nebo E/F, podle toho, jaký typ zásuvky se používá v místě vašeho pobytu. Nezapomeňte také na transformátor na převod napětí, pokud vaše zařízení nepodporuje napětí 220 V.
 
Jaké elektrické zásuvky se používají ve Vietnamu
Závěr
Elektrické zásuvky ve Vietnamu se liší podle regionu a historie. Obecně platí, že v jižním Vietnamu se používají zásuvky typu A a B, zatímco v severním Vietnamu se používají zásuvky typu C a E/F. V některých novějších hotelech se můžete setkat i se zásuvkami typu G. 

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on