Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Lanovka na ostrově Phu Quoc: Nejdelší lanovka světa nad mořem

Ostrov Phu Quoc je největším a nejpopulárnějším ostrovem ve Vietnamu, který nabízí nádherné pláže, bohatou přírodu a mnoho atrakcí. Jednou z nich je i lanovka na ostrově Phu Quoc, která je zapsaná do Guinessovy knihy rekordů jako nejdelší trojlanová visutá lanovka na světě. Tato lanovka vám umožní prožít nezapomenutelný zážitek z přeletu nad mořem a obdivovat panoramatický výhled na ostrov a jeho okolí.
 
Historie a technické údaje lanovky.
Lanovka na ostrově Phu Quoc byla otevřena 4. února 2018 jako součást projektu Sun World Hon Thom Nature Park, který je zaměřen na rozvoj cestovního ruchu a zábavy na ostrově. Lanovka spojuje jižní pobřeží Phu Quoc s ostrůvkem Hon Thom, který je známý také jako Ananasový ostrov. Lanovka má celkovou délku 7 899,9 metrů a překonává vzdálenost téměř 8 kilometrů mezi dvěma stanicemi. Během cesty se vznáší ještě nad ostrovy Hon Roi, Hon Dua a Hon Mong Tay. Lanovka má šest sloupů, z nichž nejvyšší měří 174 metry. Celkový počet 69 kabin, každá s kapacitou až 30 osob, může přepravit až 3 500 cestujících za hodinu. Jízda trvá asi 15 minut a dosahuje rychlosti až 30 kilometrů za hodinu. Lanovku vyrobila rakouská firma Doppelmayr, která je světovým lídrem v oblasti lanových drah. Lanovka je vybavena nejmodernějšími technologiemi a bezpečnostními systémy, které zaručují pohodlí a spolehlivost.
Zážitky a atrakce z lanovky
Jízda lanovkou na ostrově Phu Quoc je jedinečným zážitkem, který vám umožní obdivovat nádhernou krajinu ostrova a jeho okolí z ptačí perspektivy. Z kabiny lanovky můžete vidět modré moře poseté stovkami rybářských lodí, korálové útesy, tropické ostrůvky, bílé pláže a zelené lesy. Můžete také pozorovat život místních obyvatel, kteří se věnují rybolovu, zemědělství nebo řemeslům. Lanovka vám také nabízí možnost navštívit ostrov Hon Thom, který je součástí souostroví An Thoi, které je známé svou krásou a biodiverzitou. Na ostrově Hon Thom se nachází rozlehlý vodní park Aquatopia, který nabízí mnoho zábavných a adrenalinových atrakcí, jako jsou skluzavky, bazény, vodní houpačky, vodní kolotoče nebo vodní hrad. Vstup do vodního parku je zahrnut v ceně jízdenky na lanovku. Kromě toho si můžete užít i relaxaci na nádherné pláži ostrova, která je považována za jednu z nejkrásnějších ve Vietnamu. Můžete se také zapojit do různých aktivit, jako je šnorchlování, potápění, kajakování, jízda na banánu nebo na vodním skútru. Náš výlet na lanovku spojený s návštěvou okolních ostrovů, můžete rezervovat zde.
Jak se dostat na lanovku a kolik stojí jízdenka?
Lanovka na ostrově Phu Quoc se nachází v turistické zóně Sun World Hon Thom Nature Park, která se nachází na okraji města An Thoi, asi 25 kilometrů jižně od hlavního města ostrova Duong Dong. Můžete se tam dostat autobusem, taxíkem, motocyklem nebo pronajatým vozem. Lanovka je otevřena každý den od 8:30 do 17:30. Jízdenka na lanovku stojí 500 000 VND (asi 500 Kč) pro dospělé a 350 000 VND (asi 350 Kč) pro děti. Jízdenka zahrnuje i vstup do vodního parku Aquatopia. Jízdenku si můžete koupit na místě nebo online na oficiálních stránkách lanovky.
 
Závěr
Lanovka na ostrově Phu Quoc je nejdelší lanovka světa nad mořem, která vám nabízí nezapomenutelný zážitek z přeletu nad mořem a obdivování panoramatického výhledu na ostrov a jeho okolí. Lanovka vám také umožní navštívit ostrov Hon Thom, kde si můžete užít zábavu a relaxaci v rozlehlém vodním parku Aquatopia nebo na nádherné pláži. Lanovka je jednou z nejpopulárnějších a nejnavštěvovanějších atrakcí na ostrově Phu Quoc, kterou byste si neměli nechat ujít. Navštivte také naší stránku CO DĚLAT NA OSTROVĚ PHU QUOC.
Lanovka na Phu Quoc

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on