Phu Quoc

0.0/5

(0 Review)

www.vietnamck.cz
info@vietnamck.cz
+84799085660

Na ostrově Phu Quoc je mnoho zajímavých aktivit a míst, které můžete navštívit. Zde je několik návrhů, co dělat na ostrově Phu Quoc:

  • Pokud máte rádi pláže, můžete si vybrat z mnoha krásných a rozmanitých pláží, které ostrov nabízí. Můžete si užít slunce a moře na dlouhé a rušné pláži Long Beach, nebo si najít klidnější a romantické místo na pláži Sao, která je známá svým bílým pískem a tyrkysovou vodou. Na ostrově jsou také pláže, které jsou vhodné pro surfování, potápění nebo šnorchlování, jako například pláž Ong Lang nebo pláž Thom.
  • Pokud chcete poznat kulturu a historii ostrova, můžete navštívit některou z mnoha pagod a chrámů, které jsou na ostrově roztroušeny. Například pagoda Sung Hunga je nejstarší a nejvýznamnější buddhistickou stavbou na ostrově, která byla postavena v 10. století. Nebo můžete navštívit pagodu Ho Quoc, která je největší a nejmodernější pagodou na ostrově, která nabízí nádherný výhled na moře. Na ostrově se také nachází bývalé francouzské vězení Phu Quoc, kde si můžete připomenout temnou minulost ostrova, kdy zde byli drženi političtí vězni za koloniální éry.
  • Pokud máte rádi přírodu a zvířata, můžete se vydat do Národního parku Phu Quoc, kde se nachází více než polovina rozlohy ostrova. V parku můžete obdivovat bujnou tropickou vegetaci, vodopády, jeskyně a vzácné druhy rostlin a zvířat. Můžete si také zajet na souostroví An Thoi, kde se nachází 15 malých ostrůvků s krásnými korálovými útesy a bohatým podmořským životem. Nebo můžete navštívit Safari Park Vinpearl Phu Quoc, kde se můžete setkat s více než 3000 zvířaty z různých kontinentů.
  • Pokud chcete zažít zábavu a adrenalin, můžete si vybrat z několika možností, které ostrov nabízí. Můžete si například projet na nejdelší lanové dráze světa na ostrůvek Hon Thom, kde se nachází i zábavní park Sun World Hon Thom Nature Park. Nebo můžete navštívit obří zábavní park VinWonders Phu Quoc, kde se nachází akvapark, horské dráhy, 4D kino a další atrakce. Nebo můžete navštívit zábavní a nákupní čtvrť Grand World Phu Quoc, kde se nachází různé obchody, restaurace, bary a noční kluby.
  • Pokud chcete zažít romantiku a relaxaci, můžete si také dopřát něco speciálního na ostrově Phu Quoc. Můžete si například objednat romantickou projížďku na katamaránu, kde si můžete vychutnat západ slunce, šampaňské a večeři. Nebo můžete navštívit některý z mnoha wellness a spa center, kde si můžete dopřát masáže, aromaterapii, saunu nebo jacuzzi. Nebo můžete zkusit něco tradičního, jako je rybí pedikúra, kde si necháte ošetřit nohy malými rybičkami, které vám odstraní odumřelou kůži.

Doufám, že jsem vám pomohl najít něco, co by vás bavilo na ostrově Phu Quoc. Ostrov má opravdu hodně co nabídnout a je to skvělé místo pro dovolenou.

Phú Quốc (vietnamsky: [fǔ kǔə̯k]) je největší ostrov ve Vietnamu. Phú Quốc a okolní ostrovy spolu se vzdálenými ostrovy Thổ Chu jsou součástí provincie Kiên Giang jako město Phú Quốc, ostrov má celkovou rozlohu 574 km2 (222 km²) a trvale na něm žije přibližně 179 480 obyvatel. 1] Ostrovní město Phú Quốc se nachází v Thajském zálivu a zahrnuje vlastní ostrov a 21 menších ostrůvků. Na západním pobřeží se nachází okrsek Dương Đông, který je zároveň správním a největším městem ostrova. Druhým okrskem je An Thới na jižním cípu ostrova.

Jeho hlavním průmyslovým odvětvím je rybolov, zemědělství a rychle se rozvíjející cestovní ruch. Phú Quốc dosáhl rychlého hospodářského růstu díky současnému rozmachu cestovního ruchu. Bylo realizováno mnoho infrastrukturních projektů, včetně několika pětihvězdičkových hotelů a letovisek. Mezinárodní letiště Phú Quốc je dopravním uzlem spojujícím Phú Quốc s pevninským Vietnamem a dalšími mezinárodními destinacemi.

Od března 2014 Vietnam povolil všem zahraničním turistům navštívit Phú Quốc bezvízově po dobu až 30 dní[2][3]. Do roku 2017 vietnamská vláda plánovala zřídit zvláštní správní oblast, která by zahrnovala ostrov Phú Quốc a okrajové ostrůvky, a povýšit jej na provinční město se zvláštní správou.

Sídlila zde historická věznice Phú Quốc, kterou vybudovali francouzští kolonialisté k zadržování zajatých vojáků Vietkongu a Severního Vietnamu.

Musíte být přihlášen pro zveřejnění zpětné vazby.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank   
4816617001/5500
IBAN - CZ26 5500 0000 0048 1661 7001

Vietnam - Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on