Na ostrově Phu Quoc je mnoho zajímavých aktivit a míst, které můžete navštívit. Zde je několik návrhů, co dělat na ostrově Phu Quoc a nebo si u nás můžete rezervovat jednodenní výlet:

 • Pokud máte rádi pláže, můžete si vybrat z mnoha krásných a rozmanitých pláží, které ostrov nabízí. Můžete si užít slunce a moře na dlouhé a rušné pláži Long Beach, nebo si najít klidnější a romantické místo na pláži Sao, která je známá svým bílým pískem a tyrkysovou vodou. Na ostrově jsou také pláže, které jsou vhodné pro surfování, potápění nebo šnorchlování, jako například pláž Ong Lang nebo pláž Thom.
 • Pokud chcete poznat kulturu a historii ostrova, můžete navštívit některou z mnoha pagod a chrámů, které jsou na ostrově roztroušeny. Například pagoda Sung Hunga je nejstarší a nejvýznamnější buddhistickou stavbou na ostrově, která byla postavena v 10. století. Nebo můžete navštívit pagodu Ho Quoc, která je největší a nejmodernější pagodou na ostrově, která nabízí nádherný výhled na moře. Na ostrově se také nachází bývalé francouzské vězení Phu Quoc, kde si můžete připomenout temnou minulost ostrova, kdy zde byli drženi političtí vězni za koloniální éry.
 • Pokud máte rádi přírodu a zvířata, můžete se vydat do Národního parku Phu Quoc, kde se nachází více než polovina rozlohy ostrova. V parku můžete obdivovat bujnou tropickou vegetaci, vodopády, jeskyně a vzácné druhy rostlin a zvířat. Můžete si také zajet na souostroví An Thoi, kde se nachází 15 malých ostrůvků s krásnými korálovými útesy a bohatým podmořským životem. Nebo můžete navštívit Safari Park Vinpearl Phu Quoc, kde se můžete setkat s více než 3000 zvířaty z různých kontinentů.
 • Pokud chcete zažít zábavu a adrenalin, můžete si vybrat z několika možností, které ostrov nabízí. Můžete si například projet na nejdelší lanové dráze světa na ostrůvek Hon Thom, kde se nachází i zábavní park Sun World Hon Thom Nature Park. Nebo můžete navštívit obří zábavní park VinWonders Phu Quoc, kde se nachází akvapark, horské dráhy, 4D kino a další atrakce. Nebo můžete navštívit zábavní a nákupní čtvrť Grand World Phu Quoc, kde se nachází různé obchody, restaurace, bary a noční kluby. Nebo si můžete například zahrát Golf.
 • Pokud chcete zažít romantiku a relaxaci, můžete si také dopřát něco speciálního na ostrově Phu Quoc. Můžete si například objednat romantickou projížďku na katamaránu, kde si můžete vychutnat západ slunce, šampaňské a večeři. Nebo můžete navštívit některý z mnoha wellness a spa center, kde si můžete dopřát masáže, aromaterapii, saunu nebo jacuzzi. Nebo můžete zkusit něco tradičního, jako je rybí pedikúra, kde si necháte ošetřit nohy malými rybičkami, které vám odstraní odumřelou kůži.
 • Pokud máte rádi nákupy, ,oční trh na ostrově Phu Quoc je jednou z nejlepších atrakcí pro turisty i místní. Nachází se v hlavním městě Duong Dong a nabízí široký výběr zboží, jídla a zábavy. Můžete si koupit levné suvenýry, jako jsou falešné perly, ručně vyrobené výrobky nebo typická trička. Můžete také ochutnat různé druhy mořských plodů, grilované na uhlí, nebo si dát něco sladkého, jako je kokosová zmrzlina nebo ovocné šťávy. Pokud máte chuť na něco ostřejšího, můžete si dát pivo, koktejl nebo vietnamskou kávu. Noční trh je také skvělým místem pro poznávání místní kultury a atmosféry. Můžete vidět, jak se lidé baví, tančí, zpívají nebo hrají hry. Můžete také navštívit některé z blízkých památek, jako je chrám Cao Dai, tržiště Duong Dong nebo maják Dinh Cau. Noční trh na ostrově Phu Quoc je otevřen každý den od 15:00 do 23:00, ale nejlepší čas pro návštěvu je kolem 20:00, kdy je trh plný života a energie. Pokud chcete zažít nezapomenutelný večer na ostrově Phu Quoc, nenechte si ujít noční trh.
  Podrobnější článek o perlových farmách ve Vietnamu.
 • Další tržiště
 • Duong Dong Market: Tento trh je největším a nejrušnějším trhem na ostrově. Nachází se na břehu řeky Duong Dong a je otevřen od rána do večera. Zde si můžete koupit různé druhy ryb, krevet, krabů, šneků, mušlí a dalších mořských plodů, které jsou prodávány za velmi nízké ceny. Můžete si také koupit sušené mořské plody, jako jsou sušené ryby, kalamáry nebo medúzy, které jsou typickými produkty ostrova. Kromě toho si můžete koupit i jiné potraviny, jako jsou ovoce, zelenina, koření, rýže, nudle, pečivo a další. Na trhu si také můžete koupit suvenýry, jako jsou perly, šperky, ručně vyrobené výrobky, trička, klobouky a další. Na trhu si také můžete vychutnat místní kuchyni, jako jsou grilované mořské plody, polévky, nudlové pokrmy, sladkosti a nápoje.
 • Ham Ninh Market: Tento trh se nachází v rybářské vesnici Ham Ninh, která je známá svými kraby a makrely. Tento trh je menší než Duong Dong Market, ale nabízí také čerstvé i sušené mořské plody, místní speciality, suvenýry a další zboží. Zde si můžete koupit kraby, které jsou chyceny rybáři a prodávány turistům během dne, nebo makrely, které jsou také velmi čerstvé a levné. Můžete si také koupit jiné druhy mořských plodů, jako jsou ústřice, chobotnice, humři, úhoři a další. Na trhu si také můžete koupit sušené mořské plody, jako jsou sušené krevety, ryby, kalamáry nebo medúzy. Kromě toho si můžete koupit i jiné potraviny, jako jsou ovoce, zelenina, koření, rýže, nudle, pečivo a další. Na trhu si také můžete koupit suvenýry, jako jsou perly, šperky, ručně vyrobené výrobky, trička, klobouky a další. Na trhu si také můžete vychutnat místní kuchyni, jako jsou grilované kraby, polévky, nudlové pokrmy, sladkosti a nápoje.
 • Lanová dráha na ostrově Phu Quoc, známá také jako lanová dráha Hon Thom, je oblíbenou a jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí na ostrově Phu Quoc ve Vietnamu. Nachází se na jižní části ostrova a spojuje město An Thoi s ostrovem Hon Thom, známým také jako Ananasový ostrov12. Lanová dráha na ostrově Phu Quoc je hrdostí Vietnamu, protože získala Guinnessův rekord jako nejdelší trojlanová visutá lanovka přes moře s délkou 7899,9 m.

  Pokud se rozhodnete jet lanovkou na ostrově Phu Quoc, můžete si užít nádherný výhled na tyrkysové moře a korálové útesy, tropické ostrovy, bílé pláže a zelené lesy. Můžete také navštívit Aquatopia Water Park - jeden z nejmodernějších vodních parků v jihovýchodní Asii s více než 20 vzrušujícími jízdami a hrami pro návštěvníky všech věkových kategorií. Můžete také zažít ROARING TIMBERS (Moc Xa Thinh No) - první a jedinou dřevěnou horskou dráhu ve Vietnamu s maximální rychlostí 80 km/h, a EAGLE EYES - 360° vyhlídkovou věž z výšky 120 m s panoramatickým výhledem na ostrov Thom v Exotica Village12. Kromě toho se můžete projít po pláži, relaxovat na lehátku nebo se zúčastnit dobrodružných vodních aktivit, jako je jetski, parasailing, banánová jízda, atd., a vyzkoušet chůzi po mořském dně (vodní aktivity a služby seawalker za poplatek).

  Cena za jízdu lanovkou na ostrově Phu Quoc se může občas měnit. Podle posledních informací je cena za dospělého 600 000 VND (asi 600 Kč / 23 EUR) a za dítě (100 cm až 140 cm) 450 000 VND (asi 450 Kč / 17 EUR). Cena zahrnuje jízdu lanovkou tam i zpět, vstup do Aquatopia Water Park a Exotica Park. Pro děti do 100 cm je jízda zdarma.

Nejlepší pláže na ostrově Phu Quoc, které musíte navštívit?

Pokud hledáte nejlepší pláže na ostrově Phu Quoc, mám pro vás několik tipů. Podle mého názoru jsou některé z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží na ostrově následující:

 • Long Beach (Bãi Trường): Tato rozlehlá pláž se nachází na západním pobřeží ostrova a je známá svými západy slunce, které mění oblohu v paletu různých barev. Název „Long Beach“ napovídá její délku, která měří několik kilometrů. Na pláži najdete mnoho resortů, hotelů a restaurací, které nabízejí různé služby a zábavu. Pláž je také ideální pro koupání, opalování a vodní sporty.
 • Sao Beach (Bãi Sao): Bãi Sao je jako klenot ostrova – tichá, klidná a překrásná. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova a je jednou z nejfotogeničtějších pláží na ostrově s množstvím barevných hvězdic v plytkých vodách. Pláž má bílý písek a tyrkysovou vodu, která je čistá a klidná. Na pláži je několik barů a stánků, kde si můžete koupit občerstvení a suvenýry. Pláž je také skvělým místem pro šnorchlování, kajakování a jízdu na banánu.
 • Ong Lang Beach (Bãi Ông Lang): Tato pláž je přesným opakem nejbližšího města Duong Dong, kde život doslova „vře“. Zde přírodní prvek zcela zachycuje celou atmosféru: zvuk vln, skalnatý terén, čistá voda, bílý písek a divoká vegetace. Všechno vypadá, jako by ruka člověka nebyla k tomuto letovisku vůbec připoutaná. Přirozenost, mír a mír jsou hlavními pojmy, které charakterizují pláž Ong Lang. Na pláži se nachází několik útulných resortů a bungalovů, které nabízejí klid a soukromí. Pláž je také vhodná pro procházky, relaxaci a pozorování hvězd.

Doufám, že jsem vám pomohl najít něco, co by vás bavilo na ostrově Phu Quoc. Ostrov má opravdu hodně co nabídnout a je to skvělé místo pro dovolenou.

Phú Quốc (vietnamsky: [fǔ kǔə̯k]) je největší ostrov ve Vietnamu. Phú Quốc a okolní ostrovy spolu se vzdálenými ostrovy Thổ Chu jsou součástí provincie Kiên Giang jako město Phú Quốc, ostrov má celkovou rozlohu 574 km2 (222 km²) a trvale na něm žije přibližně 179 480 obyvatel. Ostrovní město Phú Quốc se nachází v Thajském zálivu a zahrnuje vlastní ostrov a 21 menších ostrůvků. Na západním pobřeží se nachází okrsek Dương Đông, který je zároveň správním a největším městem ostrova. Druhým okrskem je An Thới na jižním cípu ostrova.

Jeho hlavním průmyslovým odvětvím je rybolov, zemědělství a rychle se rozvíjející cestovní ruch. Phú Quốc dosáhl rychlého hospodářského růstu díky současnému rozmachu cestovního ruchu. Bylo realizováno mnoho infrastrukturních projektů, včetně několika pětihvězdičkových hotelů a letovisek. Mezinárodní letiště Phú Quốc je dopravním uzlem spojujícím Phú Quốc s pevninským Vietnamem a dalšími mezinárodními destinacemi.

Od března 2014 Vietnam povolil všem zahraničním turistům navštívit Phú Quốc bezvízově po dobu až 30 dní. Do roku 2017 vietnamská vláda plánovala zřídit zvláštní správní oblast, která by zahrnovala ostrov Phú Quốc a okrajové ostrůvky, a povýšit jej na provinční město se zvláštní správou.

Sídlila zde historická věznice Phú Quốc, kterou vybudovali francouzští kolonialisté k zadržování zajatých vojáků Vietkongu a Severního Vietnamu.

Pokud jste navštívili ostrov Phu Quoc, rádi bychom slyšeli vaše názory a dojmy. Phu Quoc je největší ostrov Vietnamu, který nabízí nádherné pláže, tropickou přírodu, bohatou kulturu a vynikající gastronomii. Je to ideální místo pro relaxaci, zábavu a objevování. Pokud jste byli na ostrově Phu Quoc, podělte se s námi o vaše zážitky. Co jste viděli, co jste dělali, co jste ochutnali, co vás překvapilo, co vás zklamalo, co byste doporučili ostatním?
Napište nám svůj komentář pod tento článek a sdílejte s námi vaše fotky a videa. Těšíme se na vaše příspěvky a děkujeme vám za vaši účast.

Vyberte si jeden z našich připravených výletů na ostrově Phu Quoc a poznejte krásy tohoto ostrova.

Pokud máte zájem o půldení a denní výlety na ostrově Phu Quoc jako je Jih ostrova a 3 tradiční místa, OSTROV GAM GHI - OSTROV MAY RUT - OSTROV THOM, Prohlídka severní části ostrova Phu Quoc - 3 tradiční místa, kontaktujte nás prosím co nejdříve.

Pokud jste vstoupili na ostrov Phu Quoc na tzv. eVíza máte jedinečnou možnost navštívit i pevninu Vietnamu, kde rozhodně stojí za to se podívat aspoň do Delty Mekongu. V nabídce máme Výlet do delty Mekongu 3 dny 2 noci nebo Výlet do delty Mekongu 4 dny 3 noci.

Pro více informací nás kontaktujte na info@vietnamck.cz .

 • Luděk

  14th led, 2024

  Luděk Phu Quoc jsme s manželkou navštívili 3x.Byli jsme z něj nadšeni. Krásná příroda, nádherné moře, milí lidé a dobré jídlo. Naposledy v roce 2011. V tom roce se začal necitlivým způsobem budovat široká komunikace centrem ostrova. Je strašné za jak krátkou dobu člověk zničit takový ráj na zemi.

  0.0
 • Josef Kaman

  6th led, 2024

  Jako součást naší dovolené s cestovní kanceláří VIETNAM CK jsme se rozhodli navštívit noční trh v Duong Dong, který je jednou z největších atrakcí na ostrově. Byli jsme velmi spokojeni s touto volbou, protože jsme si užili skvělý večer plný jídla, nákupů a zábavy. Cestovní kancelář nám zajistila dopravu z našeho hotelu na trh a zpět, a také nám poskytla průvodce, který nám poradil, co si koupit, ochutnat a vidět. Na trhu jsme strávili asi dvě hodiny, během kterých jsme si prohlédli různé stánky, které prodávaly čerstvé i sušené mořské plody, místní speciality, suvenýry, šperky a oblečení. Byli jsme ohromeni kvalitou a cenou zboží, které bylo velmi levné a kvalitní. Také jsme si vychutnali několik pokrmů z grilovaných mořských plodů, jako byly krevety, krabi, chobotnice a ryby. Byly velmi chutné a čerstvé, a navíc jsme si je mohli vybrat sami. K tomu jsme si dali něco k pití, jako byla kokosová voda, ovocné šťávy nebo pivo. Na trhu jsme také zažili místní kulturu a atmosféru, když jsme viděli, jak se lidé baví, tančí, zpívají nebo hrají hry. Bylo to velmi živé a veselé, a přitom ne moc přeplněné nebo hlučné. Na trhu jsme také navštívili některé z blízkých památek, jako byl chrám Cao Dai, tržiště Duong Dong nebo maják Dinh Cau. Byly to zajímavé a historické místa, které nám ukázaly jinou stránku ostrova. Celkově jsme byli velmi spokojeni s naší návštěvou nočního trhu s cestovní kanceláří VIETNAM CK. Byl to jeden z vrcholů naší dovolené na ostrově Phu Quoc, a určitě bychom to doporučili každému, kdo chce zažít nezapomenutelný večer plný jídla, nákupů a zábavy. ?

  4.8
 • Ladislav

  3rd led, 2024

  Jsem velmi spokojen s cestovní kanceláří VIETNAMCK, která mi zajistila nezapomenutelný výlet na ostrov Phu Quoc ve Vietnamu. Ostrov je nádherný, plný krásných pláží, přírodních zajímavostí a kulturního dědictví. Cestovní kancelář mi nabídla skvělý program, který zahrnoval prohlídku ostrova, šnorchlování, jízdu lanovkou a návštěvu rybářské vesnice. Vše bylo perfektně zorganizováno, od dopravy, stravování až po průvodce. Průvodci byli velmi profesionální, milí a ochotní. Vždy mi poskytli zajímavé informace a tipy o ostrově a jeho historii a kultuře. Celkově jsem byl velmi spokojen s kvalitou služeb a cenou, kterou jsem zaplatil. Doporučuji cestovní kancelář VIETNAMCK všem, kteří chtějí zažít nezapomenutelný výlet na ostrov Phu Quoc ve Vietnamu.

  5.0
 • Super User

  3rd led, 2024
  5.0

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on