Ostrov Con Dao

0.0/5

(0 Review)

www.vietnamck.cz
info@vietnamck.cz
+84799085660

Na ostrově Con Dao ve Vietnamu je mnoho zajímavých aktivit a míst, které můžete navštívit. Zde je několik tipů, co dělat na ostrově Con Dao:

  • Pokud máte rádi historii a památky, můžete navštívit některé z bývalých věznic a mučíren, které byly používány francouzskými a americkými kolonizátory pro držení a týrání vietnamských revolucionářů. Můžete si prohlédnout tygří klece, kde byli vězni mučeni hladem a žárem, nebo Phu Hai Prison, kde byli vězni drženi v malých celách bez světla a vzduchu. Tyto místa jsou svědky hrůz války a utrpení vietnamského lidu.
  • Pokud máte rádi přírodu a zvířata, můžete se vydat do Národního parku Con Dao, kde se nachází více než polovina rozlohy ostrova. V parku můžete obdivovat bujnou tropickou vegetaci, vodopády, jeskyně a vzácné druhy rostlin a zvířat. Můžete si také zajet na souostroví An Thoi, kde se nachází 15 malých ostrůvků s krásnými korálovými útesy a bohatým podmořským životem. Nebo můžete navštívit ostrov Hon Bay Canh, který je proslulým hnízdištěm želv, takže pokud navštívíte ostrov od června do září, můžete dokonce sledovat želvy, při kladení vajíček.
  • Pokud máte rádi pláže a moře, můžete si vybrat z mnoha krásných a klidných pláží, které ostrov nabízí. Můžete si užít slunce a moře na pláži Dam Trau, která je považována za nejkrásnější pláž na ostrově s jemným bílým pískem a kokosovými palmami. Nebo můžete navštívit pláž Lo Voi, která je ideální pro pikniky a koupání s čistou vodou a jemným vlnobitím. Na ostrově jsou také pláže, které jsou vhodné pro surfování, potápění nebo šnorchlování, jako například pláž Ong Dung nebo pláž Dat Doc.

Doufám, že jsem vám pomohl najít něco, co by vás bavilo na ostrově Con Dao. Ostrov je skvělým místem pro relaxaci, poznávání a dobrodružství.

Ostrov Con Dao se nachází asi 185 km od Vũng Tàu a 230 km od Saigonu a zahrnuje 16 hornatých ostrovů a ostrůvků. Celková rozloha dosahuje 75,15 km2 (29,02 km²) a místní obyvatelstvo čítá asi 5 000 osob.

Ostrovy jsou tvořeny magmatickými horninami různého stáří. Hòn Bảy Cạnh, Hòn Cau a Hòn Bông Lang jsou složeny z křídových mikrogranitových hornin. Severní část ostrova Côn Đảo je tvořena křemenným dioritem a granitem - granodioritem pozdně mezozoického až raně cenozoického stáří a je částečně pokryta kvartérními mořskými sedimenty. Jižní část tohoto ostrova a ostrov Hòn Bà jsou tvořeny ryolitem a intruzivními útvary neznámého stáří. Na západním svahu ostrova Côn Đảo existují skupiny výchozů dioritu a mikrogranitu prostoupené velkými křemennými pásy.

Skupinu ostrovů obsluhuje letiště Côn Đảo nacházející se na největším ostrově souostroví, ostrově Côn Sơn. Letiště Côn Sơn má kód letiště IATA VCS. Celková rozloha letiště Côn Đảo je 3 792 metrů čtverečních, přičemž 1 vzletová a přistávací dráha má 1 830 metrů. Ročně může odbavit 400 000 cestujících. V současné době na ostrov létají tři letecké společnosti: Vietnam Airlines (provozuje je společnost VASCO), Bamboo Airways a Southern Service Flight Company.

Více ve článku Ostrov Con Dao, také známý jako národní park Con Dao.

Pokud jste navštívili ostrov Con Dao, rádi bychom slyšeli vaše příběhy a dojmy. Co vás nejvíce fascinovalo na tomto ostrově? Jaké zajímavé místa jste navštívili? Jaké aktivity jste si vyzkoušeli? Jaká byla vaše nejlepší jídla a nápoje? Jak jste se cítili mezi místními obyvateli?

Podělte se o své zkušenosti z ostrova Con Dao v komentářích níže. Budeme rádi, když nám ukážete i vaše fotky a videa z vaší cesty. Tímto způsobem můžete pomoci ostatním cestovatelům, kteří plánují navštívit tento nádherný ostrov, a také podpořit místní rozvoj a ochranu životního prostředí.

Děkujeme vám za vaši spolupráci a těšíme se na vaše příspěvky!

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on