Poslední přidané články

Blog o Cestování Do Vietnamu

Ostrov Con Dao, také známý jako národní park Con Dao.

Ostrov Con Dao, také známý jako národní park Con Dao, je souostroví 16 většinou neobydlených ostrůvků hned u jižního pobřeží Vietnamu, z nichž každý nabízí rozlehlé pláže, zastíněné vždy zelenými stromy. Hlavní ostrov je skvělý pro zdatné cestovatele, kteří chtějí uniknout rušnému městskému životu. Může se pochlubit také kilometry pobřežních silnic, turistických stezek a širokou škálou outdoorových aktivit. Hlavní (a jediný obydlený) ostrov Con Son byl kdysi místem francouzských věznic pro Vietnamce, zapojených do hnutí za nezávislost. Většina opuštěných věznic se nachází ve městě Con Son, kde můžete navštívit vězeňské cely a nechvalně známé tygří klece. Mnoho místních obyvatel navštěvuje Con Son, aby vzdali úctu revolucionářům, jako je Vo Thi Sau, první žena na ostrově, kterou popravili Francouzi.
Dovolená na ostrově Con DaoPláže na ostrově Con Dao Kromě této poněkud pochmurné části ostrova Con Son má ostrov spoustu nedotčených pláží, kde si můžete užít den slunění, koupání a hodování na čerstvých mořských plodech. Nejblíže městu je pláž Bai An Hai, která spojuje přístav Ben Dam s několika plážovými letovisky a rybářskými vesnicemi. Pokud dáváte přednost soukromí, půjčte si motorku a vydejte se na jih směrem k Mui Ca Map (Cape Shark Cape) a Nhat Beach, kde si můžete užít jemné bílé písky a úchvatný výhled na moře. Ostrov Con DaoTuristika a potápění jsou populární aktivity na ostrovech Con Dao, kde můžete prozkoumat většinu neobydlených ostrůvků a spatřit různé druhy divoké zvěře, jako jsou rejnok, barakudy, mořské úhoře a dugongy. Více o šnorchlování a potápění ve Vietnamu jsme psali již dříve. Vzhledem ke svému postavení jako národní park je třeba si sjednat výlet s centrem národního parku Con Dao (29 Vo Thi Sau, okres Con Dao, provincie Ba Ria – Vung Tau). Ostrov Hon Bay Canh je proslulým hnízdištěm želv, takže pokud navštívíte ostrov od června do září, můžete dokonce sledovat želvy, při kladení vajíček.Výlet na ostrov Con DaoNejlepší čas na návštěvu ostrovů Con Dao je v období sucha (listopad až únor), ale pokud se chcete podívat na kladení želvích vajíček na ostrově Hon Bay Canh, nejlepší nívštěva je od června do září. Únor až červenec je ideální pro potápěčské výlety, protože vody kolem Con Dao mají průměrnou viditelnost mezi 20 a 30 metry. Jak se dostat na ostrovy Con Dao, zejména na Con Son, jsou dostupné lety ze Saigonu (Ho Či Minova města). Společnost VASCO a Vietnam Airlines je jedinou leteckou společností s pravidelnými lety na ostrov. Ceny letenek se pohybují okolo 150–220 USD pro dospělého, 160 USD pro děti od 2 do 11 let a 25 USD pro děti do 2 let. Letiště Con Dao je 15 km severně od města Con Son. Většina luxusních letovisek a hotelů nabízí hostům kyvadlovou dopravu. Někteří řidiči účtují přibližně 50 000 VND hostům. Podrobnější informace najdete na mem blou Čech ve Vietnamu.

Pokud by jste rádi na tento ostrov vyrazili, určitě budeme rádi pokud se nám ozvete a budeme se snažit vám cestu zorganizovat
Dále připravujeme pobyt na tomhle krásném ostrově na 3 - 6 dní.  Sledujte nás tedy na našem Facebooku.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on