Poslední přidané články

Blog o Cestování Do Vietnamu

Jídlo ve Vietnamu. 10 pokrmů které by jste měli ochutnat.

Tam, kde mohou být některé země známé inovativními novými pokrmy a moderními kulinářskými dovednostmi, je Vietnam nejznámější díky svým starým receptům, od zahřívací nudlové polévky až po francouzsko-vietnamské bagety bánh mì. Zde je 10 nejlepších tradičních vietnamských jídel, díky nimž je příjemně zřejmé, proč obstáli v testu času. Na našich poznávacích cestách po Vietnamu se budeme snažit vám určitě představit většinu z těchto výborných pokrmů. Pokud by jste měli zájem si nechat připravit cestu přímo podle vašich představ, navštivte našá stránku Vlastní plán cesty do Vietnamu. Případně se připojte na jednu z našich předpřipravených poznávacích zájezdů do Vietnamu.
 
Pho
Tato národní polévka je vyrobena z plochých rýžových nudlí, teplého vývaru a obvykle kuřecího nebo hovězího masa. Chuť této vynikající nudlové polévky se může v jednotlivých částech země značně lišit a mnoho podniků přinese na váš stůl omáčky, bylinky a koření abyste si mohli polévku Pho dochutit podle sebe.
Jídlo ve Vietnamu
Bun cha
Toto jídlo je obvykle směsí vepřového masa, čerstvých nudlí a rybí omáčky a hrstky nakrájené papáji, mrkve a bylin. Zákazníci si často jídlo sami částečně vaří ponořením čerstvých nudlí do misky s vařícím vývarem. Pokud máte potíže s hledáním Bun cha, můžete také občas najít inzerovanou pod názvem “Obama noodles“, protože pávě on navštívil Vietnam v roce 2016 o jedl tento pokrm.
Jídlo ve Vietnamu
Bánh mì
Ovlivnění francouzským kolonialismem v Indočíně je bánh mì vynikajícím příkladem francouzsko-vietnamského jídla, naplněného chutí, přísadami a chutěmi ze dvou zemí. Plněné výběrem masa (nebo vajíček, pro vegetariány), čerstvé zeleniny a sladké omáčky, křupavé bagety se nacházejí v pouličních stáncích, restauracích, a to dokonce i v nejodlehlejších oblastech.
Jídlo ve Vietnamu
Bánh cuốn
Tyto malé rolky nebe jsou plné kořeněného vepřového masa a jemně nasekané houby, zabalené v dušeném fermentovaném rýžovém těstíčku a namočené v rybí omáčce. Přitažlivost tohoto jídla není jen skvělá chuť, ale také zajímavý způsob, jakým je vyroben. Zákazníci mohou často sledovat, jak jejich hostitel jídlo připravuje přímo před jejich zrakem.
Jídlo ve Vietnamu
Gỏi cuốn
Vzhledem k tomu, že velká část místní vietnamské kuchyně je smažená, grilovaná a vařená, může se vám občas stát, že zatoužíte po něčem čerstvějším a lehčím. Nehledejte nic jiného než gỏi cuốn, známé také jako „letní závitky“. Tyto čerstvé jarní závitky jsou obvykle baleny s křupavým salátem, krevetami a vepřovým masem a jsou podávány se sladko-pikantní omáčkou a arašídy.
Jídlo ve Vietnamu
Chè
Chè má velké množství ingrediencí, jak slaných, tak sladkých, ale lze ji nejlépe popsat jako „sladká dezertní polévka“. Variace jídla zahrnují od fazolí, ledvin, po želé, citrónové trávy, ovoce, tapioky po kokosovou smetanu. Chè můžete najít kdykoli v roce, ale nejpravděpodobněji a nejlépe si ji vychutnáte s kopečkem drceného ledu v horkém dni.
Hu tieu
Toto je jedno z méně jasných (původem) pokrmů ve Vietnamu, kde se po celé zemi objevuje celá řada různých receptů. (Ve skutečnosti v Kambodži a Číně existují také tyto verze jídla.) Ve své nejjednodušší podobě lze hu tieu označit jako „vepřová polévka“. Hu tieu se může lišit od druhu nudlí po výběr masa, a to z místa na místo kde se zrovna nacházíte. Vše, co víme je, že je to báječné posilnění na každou cestu.
Jídlo ve Vietnamu
Bánh xèo
Pro ty, kteří by raději ochutnali pálivou palačinku než sladkou, je Bánh xèo chutnous vepřovou krevetkou náplní, ochucenou kurkumou a plnou fazolových klíčků. Bánh xèo je rozhodně jeden z pokrmů který patří k nejoblíbenějším ať už u turistů anebo místních obyvatel.
Jídlo ve Vietnamu
Mi vit tiem
Toto pečené kachní jídlo s robustními vaječnými nudlemi je možná méně slavné než jiné vietnamské nudlové polévky – ale neméně chutné. Mi vit tiem je zřetelně ovlivněno čínskou kuchyní, ale stále naplněné klasickým vietnamským kořením a chutí.
Jídlo ve Vietnamu
Bia hơi
Ačkoli to není technicky jídlo, Bia hơi si určitě zaslouží místo na tomto seznamu které musíte vyzkoušet. Jedná se o typ točeného piva, který se obvykle nachází nalitý přímo z velkého sudu do sklenic přímo určených na Bia hơi. Samotné pivo je spíše slabé a bublinkovaté. Nic méně nesmíme opomenout atmosféru a kulturu která je nezapomenutelná, při pití tohoto místního piva. Večer zamiřte do centra města a pravděpodobně najdete na chodníku přeplněné lidmi na maličkých plastových stoličkách popíjet a užívat si chvíle volna se sklenicí Bia hơi.
 
Pro cestu do Vietnamu, budete potřebovat víza. Podrobnosti najdete zde.
 Víza do Vietnamu

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on