Poslední přidané články

Blog o Cestování Do Vietnamu

Výběr hotovosti z bankomatů ve Vietnamu?

Výběr hotovosti z bankomatů ve Vietnamu? 

Ve Vietnamu je standardem platit v hotovosti. Hotely, některé cestovní kanceláře a pouze luxusnější restaurace přijímají kreditní karty, existuje jen málo míst, která přijímají platby kreditní kartou. Díky nízkým maximálním částkám výběru ve Vietnamu plus transakčním nákladům mohou tyto náklady rychle navýšit o významnou část vašeho cestovního rozpočtu. Proto si zde můžete přečíst, jaké nejlepší bankomaty jsou ve Vietnamu a několik tipů pro výběr hotovosti.
 

Výběr hotovosti ve Vietnamu.

Podle vietnamského práva smějí bankomaty vydávat vietnamský Dong (VND), i když je váš účet původně v eurech, dolarech nebo jiných měnách. Částka, kterou chcete vybrat, se automaticky změní z vaší vlastní měny na VND na základě bankovního kurzu vypočítaného v té době.
 

Kde najdete bankomaty.

Bankomaty najdete všude ve velkých městech, jako je Ho Či Minovo Město, Hanoj a Da Nang, stejně jako v menších městech. Najdete je hlavně v turistických oblastech. Bankomaty ve Vietnamu jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, takže můžete kdykoli přijít do bankomatu. Pomocí Google Mapy si vyhledejte nejbližší bankomat nebo najděte banku na Googlu.
Výběr hotovosti z bankomatů ve Vietnamu
Ačkoli většina bankomatů přijímá různé typy karet, včetně karet Master Card, Visa, Union Pay a JCB, nezapomeňte zkontrolovat značky u jakéhokoli bankomatu, který ukazuje, které karty přijímají. Nechcete, aby se vaše karta zasekla.
Tip: Bankomaty nejsou během Tet (vietnamský Nový rok) doplňovány. Je možné, že se bankomaty během tohoto období vyprázdní.
 

Vietnam maximální výběr hotovosti.

Pravidla týkající se maximálního množství debetních karet ve Vietnamu a nákladů na výběr pro každou transakci se liší od banky k bance, ale bankomaty z místních bank mají poměrně nízkou maximální částku pro výběr za transakci ve srovnání s mezinárodními bankami.
 • Vietcombank: až 2 000 000 d
 • VietinBank: až 2 000 000 d
 • Agribank: až 6 000 000 d
 • HSBC: až 8 000 000 d
 • Citibank: 8 000 000 d
 • Commonwealth Bank: až 10 000 000 d
 

Poplatky za výběr ve Vietnamu.

Debetní karty, jsou transakční náklady účtovány také částky mezi 40 000 VND (~ 1,5 USD) až 100 000 VND (~ 4 USD). Těmto nákladům se můžete vyhnout pouze vybráním bankomatů od vaší stávající banky, nebo výběrem bank které jsou propojeny s vaší bankou. Bohužel ve Vietnamu mnoho zahraničních bank nenajdete. Neexistuje žádná vietnamská banka, která zákazníkům umožňuje vybírat peníze ze zahraničních účtů zdarma.
 • Vietcombank: transakční náklady 50 000 VND
 • Agribank: transakční náklady 22 000 VND
 • BIDV: transakční náklady 30 000 VND
 • Sacombank: transakční náklady 30 000 VND
 • Citibank: transakční náklady 55 000 VND
Tip: Nechcete ztratit 4 dolary za vybrání pouhých 40 dolarů. To je 10% celkové částky. Vyberte si bankomaty od zahraničních bank s vyšší maximální částkou výběru, abyste minimalizovali celkové náklady, které musíte zaplatit, a abyste nemuseli příliš často chodit do bankomatu, pro výběr hotovosti ve Vietnamu. Doporučujeme také přečíst článek Jak dostat co nejvíce za své peníze ve Vietnamu.
Výběr hotovosti z bankomatů ve Vietnamu
 

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on