Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Starobylí Japonský krytý most v Hoi An, Vietnam

Japonský krytý most v Hoi An, Vietnam
Most Chua je starověký most ve starověké městské oblasti Hoi An v provincii Quang Nam. Most se také nazývá Japonský most nebo Lai Vien Kieu.
Tento most postavili japonští obchodníci kolem 17. století, takže se mu někdy říká japonský most. Podle legendy je chrám považován za meč bodnutý do hřbetu netvora Namazu, který mu brání vrtěním ocasem a tím způsobuje zemětřesení. V roce 1653 byla pagoda a samotný most postaven a napojena na severní zábradlí, vyčnívající uprostřed mostu, ze kterého místní obyvatelé nazývají pagodu Cau.
Japonský krytý most v Hoi An
Japonský krytý most v Hoi An
V roce 1719 navštívil lord Nguyen Phuc Chu Hoi An, most pojmenovaný Lai Vien Kieu, ve smyslu „Most vítající hosty z dálky“.
Chronologie je zaznamenána ve střeše a na předmostí zůstává epitaf, most byl přestavěn v roce 1817. V této době byl pravděpodobně přestavěn také chrám.
Pagoda byla obnovena v letech 1817, 1865, 1915, 1986 a postupně ztratila japonské architektonické prvky, které byly nahrazeny architekturou ve vietnamském a čínském stylu.
Japonský krytý most v Hoi An
Japonský krytý most v Hoi An
17. února 1990 se stal Krytý most Národní historicko-kulturní památkou.
Phung Hung Old House se nachází na ulici Nguyen Thi Minh Khai 4, Hoi An, Quang Nam, tento dům je starší více než 100 let. Starý dům Phung Hung má jedinečnou strukturu dřeva a je obklopen širokými chodbami, které ukazují vývoj architektury a interakci mezi architektonickými styly Asie v Hoi An v minulém století.
Město Hoi An a všechny jeho krásy navštívíme při cestě ze severu na jih Vietnamem.
Japonský krytý most v Hoi An
Japonský krytý most v Hoi An
Domy ve starých uličkách v Hoi Anu vynikají svou architekturou, v níž se slučují různé vlivy (čínské, japonské, portugalské). Řada domů patřila obchodníkům, jejichž potomci je stále obývají. Mnohé budovy jsou ze dřeva, v bohatších domech jsou trámy zdobené bohatými řezbami a inkrustacemi. Řada z domů je zastřešena typickými prohnutými taškami. Do seznamu památek je zapsáno více než tisíc objektů, mezi nejznámější stavby patří japonský krytý most ze 16. století, několik shromažďovacích a obřadních síní bývalých čínských kongregací (fu-ťienské, kantonské, kuej-čouské aj.), jakož i řada zdobných soukromých domů, převážně ze dřeva.
Hoi An se stal díky své dávné prosperitě i místem, kde se dařilo četným řemeslům (řezbářství, keramika, krejčovské dílny, výroba lampionů), jež v současnosti zažívají s přílivem turistů nový rozkvět. S Hoi Anem je spojeno také několik místních kulinářských specialit.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on