Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Zátoka Ha long a jeskyně Sung Sot

Malebná zátoka a jeskyně Sung Sot (překvapení), Ha Long Bay, Vietnam
Zátoka Hạ Long nebo Zátoka Halong je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je oblíbenou destinací v provincii Quảng Ninh ve Vietnamu. Jméno Hạ Long znamená „sestupující drak“.
Administrativně záliv patří do města Hạ Long, města Cẩm Phả, a je součástí okresu Vân Đồn. Zátoka má tisíce vápencových krasů a ostrovů v různých tvarech a velikostech. Zátoka Ha Long je centrem větší zóny, která zahrnuje zátoku Bai Tu Long Bay na severovýchod a ostrov Cát Bà na jihozápad. Tyto větší zóny sdílejí podobné geologické, geografické, geomorfologické, klimatické a kulturní znaky.
Zátoka Hạ Long
Ho Long Bay má rozlohu přibližně 1 553 km2 (600 čtverečních mil), včetně 1 960–2 000 ostrůvků, z nichž většina jsou vápence. Jádro zálivu má rozlohu 334 km2 (129 čtverečních mil) s vysokou hustotou 775 ostrůvků. Vápenec v této zátoce prošel 500 miliony let formace v různých podmínkách a prostředích. Vývoj krasu v této zátoce trval 20 milionů let pod vlivem tropického vlhkého podnebí. Geodiverzita prostředí v této oblasti vytvořila biodiverzitu, včetně tropického stále zeleného biosystému, oceánského a mořského pobřeží. V Long Bay je domovem 14 endemických druhů květin a 60 endemických druhů fauny.
Průzkumy historického výzkumu ukázaly přítomnost prehistorických lidí v této oblasti před desítkami tisíc let. Postupnými starodávnými kulturami jsou kultura Soi Nhu kolem 18 000 – 7 000 před naším letopočtem, kultura Cai Beo 7 000–5 000 před naším letopočtem a kultura Hạ Long před 5 000 – 3 500 lety. Hạ Long Bay také označil důležité události v historii Vietnamu mnoha artefakty nalezenými v horách Bai Tho Mountain, Dau Go Cave, Bai Chay. tzhle jeskyně nebo jim podobné navštěvujeme při naší cestě VIETNAM ZE SEVERU NA JIH.
Zátoka Hạ Long
Před 500 lety Nguyễn Trãi ve svém verši Lộ nhập Vân Đồn, ve kterém jej nazval „skalním zázrakem na obloze“, ocenil krásu zálivu Ha Long. V roce 1962 ministerstvo kultury, sportu a cestovního ruchu v Severním Vietnamu uvedlo záliv Ha Long v publikaci National Relics and Landscapes. V roce 1994 byla hlavní zóna zátoky Ha Long Bay uvedena na seznam světového dědictví podle kritéria VII a pod kritériem VIII.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on