Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Vývoz hadího vína (Kořalky) z Vietnamu do Evropy

Alkohol s hady je tradiční nápoj v některých asijských zemích, zejména ve Vietnamu, kde se věří, že má léčivé a afrodiziakální účinky. Jedná se o lahev alkoholu, obvykle rýžového vína, do které je vložen jeden nebo více hadů, často jedovatých. Tento nápoj je však v Evropě považován za nebezpečný a nelegální, protože porušuje některé předpisy EU o ochraně zvířat, bezpečnosti potravin a spotřební dani. V tomto článku se podíváme na historii, výrobu a obchod s alkoholem s hady, na rizika a výhody jeho konzumace, a na to, jak se s ním vypořádávají evropské orgány a spotřebitelé.

Vývoz hadího vína (Kořalky)z Vietnamu do Evropy
Jak a kdy vznikl alkohol s hady? Jaké jsou jeho kulturní a náboženské významy? Jak se liší podle regionů a druhů hadů?
 • Podle některých zdrojů vznikl alkohol s hady v Číně před více než 3000 lety jako součást tradiční čínské medicíny. Hady se považovaly za symboly moudrosti, síly a dlouhověkosti, a jejich krev a tělo měly léčit různé nemoci a zlepšovat sexuální výkonnost. Alkohol s hady se také používal jako oběť pro předky nebo bohy.
Alkohol s hady se rozšířil do jiných asijských zemí, jako je Vietnam, Laos, Kambodža, Thajsko nebo Korea, kde se stal součástí místní kultury a gastronomie. V různých regionech se liší podle druhů hadů, které se používají, a dalších přísad, které se přidávají, jako jsou byliny, koření, plazy, škorpióni nebo želvy. Například ve Vietnamu je populární alkohol s krajtou, který se nazývá rượu rắn, nebo alkohol s kobercem, který se nazývá rượu cắn.
Vývoz hadího vína (Kořalky)z Vietnamu do Evropy
Jak se vyrábí alkohol s hady? Jaké jsou jeho složky, procesy a techniky? Jak se kontroluje jeho kvalita a bezpečnost?
 • Zaprvé se jedovatý had vykuchá, naloží se do rýžové pálenky a nechá se několik měsíců fermentovat na slunci. Hadí víno je pak normálně stáčeno do lahví, kam se přidává malý zakroucený had, štír, brouk nebo stonožka, což má pouze vizuální efekt.
 • Druhý způsob výroby spočívá ve smíchání rýžové pálenky s hadími tekutinami (krví, žlučí a hadím jedem). V obou případech je víno popíjeno z tradičních malých šálků jako tonikum.
Složky alkoholu s hady se liší podle regionů a druhů hadů, které se používají. Někdy se přidávají i další přísady, jako jsou byliny, koření, plazy, škorpióni nebo želvy. Obvykle se používá rýžové víno nebo pálenka, ale někdy i jiné druhy alkoholu, jako je víno z hroznů nebo pivo.
Kontrola kvality a bezpečnosti alkoholu s hady je velmi obtížná, protože neexistují žádné oficiální standardy nebo regulace. Výrobci a prodejci často tvrdí, že jejich produkt je čistý a zdravý, ale ve skutečnosti může být znečištěný nebo nebezpečný. Například hadí jed se sice denaturuje alkoholem, ale může zůstat aktivní některé jeho složky, které mohou způsobit alergické reakce nebo otravu. Také hadi a další zvířata mohou být infikovaní parazity, bakteriemi nebo viry, které se mohou přenést na člověka. Navíc konzumace alkoholu s hady může mít negativní účinky na játra, ledviny, srdce nebo mozek.
Vývoz hadího vína (Kořalky)z Vietnamu do Evropy
Jaké jsou rizika a výhody konzumace alkoholu s hady? Jak ovlivňuje lidské zdraví, imunitu, sexualitu a psychiku? Jaké jsou možné vedlejší účinky a komplikace?
 
Konzumace alkoholu s hady je velmi nebezpečná a nemá žádné prokázané výhody. Někteří lidé věří, že tento nápoj má léčivé a afrodiziakální účinky, ale ve skutečnosti může způsobit vážné zdravotní problémy, jako jsou:
 • Otrava alkoholem, která může vést k zvracení, bolesti hlavy, zmatenosti, kómatu nebo smrti.
 • Infekce, které mohou být způsobeny parazity, bakteriemi nebo viry, které se mohou nacházet v hadí krvi, žluči nebo těle.
 • Alergické reakce, které mohou být způsobeny hadím jedem, který se může stále nacházet v alkoholu, i když je denaturován. Tyto reakce mohou zahrnovat svědění, otoky, dušnost, šok nebo smrt.
 • Poškození orgánů, jako jsou játra, ledviny, srdce nebo mozek, které mohou být způsobeny dlouhodobou konzumací alkoholu.
 • Rakovina, která může být způsobena alkoholem nebo některými druhy hadů, které mohou být karcinogenní.
Konzumace alkoholu s hady také může ovlivnit lidskou psychiku, imunitu a sexualitu negativním způsobem. Alkohol může způsobit závislost, depresi, úzkost, agresivitu nebo halucinaceAlkohol také oslabuje imunitní systém, což zvyšuje riziko infekcí a nemocíAlkohol také snižuje sexuální výkonnost a plodnost, což může vést k impotenci, neplodnosti nebo poruchám erekce.
Image
Jak se vypořádávají evropské orgány a spotřebitelé s alkoholem s hady? Jaké jsou právní a etické důvody pro jeho zákaz? Jak se vymáhají a dodržují předpisy? Jak se projevuje zájem a tolerance veřejnosti?
Alkohol s hady je v Evropě považován za nebezpečný a nelegální, protože porušuje některé předpisy EU o ochraně zvířat, bezpečnosti potravin a spotřební dani. Evropské orgány a spotřebitelé se s ním vypořádávají různými způsoby:
 • Právní a etické důvody pro jeho zákaz: Alkohol s hady je zakázán, protože je považován za krutý vůči zvířatům, kteří jsou zabíjeni nebo živi naloženi do alkoholuTaké je zakázán, protože je považován za nehygienický a nezdravý, protože může obsahovat hadí jed, parazity, bakterie nebo viry, které mohou ohrozit lidské zdravíNavíc je zakázán, protože je považován za daňový únik, protože se obchází platba spotřební daně z alkoholu.
 • Vymáhání a dodržování předpisů: Alkohol s hady je zakázán dovážet nebo vyvážet z EU nebo mezi zeměmi EU. Celní orgány kontrolují zavazadla a zásilky cestujících a obchodníků, kteří se pokoušejí pašovat tento nápoj. Pokud je alkohol s hady odhalen, je zabaven a pachatelé jsou postihováni pokutami nebo trestním stíháním.
 • Zájem a tolerance veřejnosti: Alkohol s hady je v Evropě málo známý a málo oblíbený. Většina lidí ho považuje za odporný, nechutný nebo neetický. Někteří lidé ho však považují za exotický, zajímavý nebo léčivý. Ti, kteří ho chtějí vyzkoušet, si ho mohou objednat online nebo ho koupit v některých asijských obchodech nebo restauracích, kde je prodáván ilegálně nebo pod jiným názvem.
Alkohol s hady je fascinující fenomén, který odráží kulturní rozmanitost a tradice asijských národů, zejména Vietnamu. Zároveň je to kontroverzní téma, které vyvolává otázky o ochraně zvířat, bezpečnosti potravin, spotřební dani a lidském zdraví. Vyvoz alkoholu s hady ze Vietnamu do Evropy je velmi obtížný a riskantní, a to jak pro vývozce, tak pro dovozce. Někteří lidé se snaží obejít zákony tím, že si objednávají alkohol s hady online nebo ho pašují v zavazadlech, ale čelí vysokým pokutám a trestnímu stíhání, pokud jsou odhaleni. Navíc konzumace tohoto nápoje může mít vážné následky pro zdraví, jako je otrava alkoholem, infekce, alergické reakce nebo dokonce smrt. Proto bychom měli respektovat místní zákony a kulturu a vychutnat si jiné druhy alkoholu, které jsou v Evropě legální a bezpečné. Co si myslíte o alkoholu s hady? Zkoušeli jste ho někdy nebo byste ho chtěli vyzkoušet? Jaké jsou vaše zkušenosti a názory na tento exotický nápoj?

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on