Ha Noi

0.0/5

(0 Review)

www.vietnamck.cz
info@vietnamck.cz
+84799085660

Ve městě Hanoj je mnoho zajímavých aktivit a míst, které můžete navštívit. Zde je několik návrhů, co dělat v Hanoji:

  • Pokud máte rádi historii a kulturu, můžete navštívit některou z mnoha památek, které Hanoj nabízí. Například můžete navštívit Chrám literatury, který je nejstarší univerzitou ve Vietnamu a symbolem vzdělanosti. Nebo můžete navštívit Ho Či Minovo mauzoleum, kde si můžete prohlédnout balzamované tělo zakladatele moderního Vietnamu. Nebo můžete navštívit Věznici Hoa Lo, kde si můžete připomenout hrůzy války s Francií a USA.
  • Pokud máte rádi přírodu a klid, můžete se vydat k některému z jezer, která jsou v Hanoji. Například můžete navštívit jezero Hoan Kiem, které je srdcem města a legendárním místem spojeným s magickým mečem a želvou. Nebo můžete navštívit jezero Tay, které je největším jezerem v Hanoji a oblíbeným místem pro relaxaci a sportovní aktivity. Nebo můžete navštívit jezero Truc Bach, kde byl zajat americký pilot John McCain během války ve Vietnamu.
  • Pokud máte rádi jídlo a nákupy, můžete se ponořit do živé atmosféry ulic Hanoje. Můžete ochutnat různé druhy street foodu, jako například pho, bun cha, banh mi nebo egg coffee. Můžete také navštívit tržnici Cho dong Xuan, kde si můžete koupit oblečení, suvenýry, koření a další zboží. Nebo můžete navštívit noční trh v ulici Hang Dao, kde si můžete užít hudbu, umění a zábavu.

Doufám, že jsem vám pomohl najít něco, co by vás bavilo v Hanoji. Hanoj je skvělé místo pro poznávání vietnamské historie, kultury a života.

Hanoj (Velká Británie: /(ˌ)hæ-, həˈnɔɪ/ ha-, hə-NOY nebo US: /hɑː-/ hah-NOY; vietnamsky: Hà Nội [hàː nôjˀ] je hlavní město Vietnamu. Rozkládá se na ploše 3 358,6 km2 (1 296,8 km²). Je druhým největším městem ve Vietnamu, skládá se z 12 městských částí, 1 města na úrovni okresu a 17 venkovských částí. Hanoj se nachází v deltě Rudé řeky a je kulturním a politickým centrem Vietnamu.

Historie Hanoje sahá až do 3. století př. n. l., kdy část dnešního města sloužila jako hlavní město historického vietnamského národa Âu Lạc. Po zániku Âu Lạc bylo město součástí Číny Han. V roce 1010 vietnamský císař Lý Thái Tổ založil hlavní město císařského vietnamského národa Đại Việt v dnešní centrální Hanoji a město pojmenoval Thăng Long (doslova "Vzestupující drak"). Thăng Long zůstal politickým centrem Đại Việt až do roku 1802, kdy dynastie Nguyễn, poslední císařská vietnamská dynastie, přesunula hlavní město do Huế. V roce 1831 bylo město přejmenováno na Hanoj a v letech 1902-1945 sloužilo jako hlavní město Francouzské Indočíny. Dne 6. ledna 1946 Národní shromáždění Vietnamské demokratické republiky určilo Hanoj za hlavní město nově nezávislé země, které vydrželo po dobu první indočínské války (1946-1954) a vietnamské války (1955-1975). Od roku 1976 je Hanoj hlavním městem Vietnamské socialistické republiky.

V Hanoji se nacházejí různé úctyhodné vzdělávací instituce a významná kulturní zařízení, včetně Vietnamské národní univerzity, Národního stadionu Mỹ Đình a Vietnamského národního muzea výtvarného umění. Mezi jeho úspěchy patří i památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO - centrální sektor císařské citadely Thăng Long, která byla poprvé postavena v roce 1011 našeho letopočtu. Hanoj jako jediné asijsko-pacifické lokalitě udělilo UNESCO 16. července 1999 titul "Město pro mír", který oceňuje její přínos v boji za mír, úsilí o prosazování rovnosti ve společnosti, ochranu životního prostředí, podporu kultury a vzdělání a péči o mladé generace. Hanoj se 31. října 2019 u příležitosti Světového dne měst připojila k síti kreativních měst UNESCO jako město designu. Město také hostilo řadu mezinárodních akcí, včetně APEC Vietnam 2006, 132. shromáždění Meziparlamentní unie (IPU-132), Hanojského summitu Severní Korea - Spojené státy v roce 2019, jakož i Hry jihovýchodní Asie 2003, Asijské halové hry 2009 a nadcházející Hry jihovýchodní Asie 2021.

Pokud jste navštívili Hanoj, rádi bychom slyšeli vaše názory a dojmy. Hanoj je hlavní a nejstarší město Vietnamu, které nabízí bohatou historii, kulturu, architekturu a gastronomii. Je to město plné života, energie a kontrastů. Pokud jste byli v Hanoji, podělte se s námi o vaše zážitky. Co jste viděli, co jste dělali, co jste ochutnali, co vás překvapilo, co vás zklamalo, co byste doporučili ostatním?
Napište nám svůj komentář pod tento článek a sdílejte s námi vaše fotky a videa. Těšíme se na vaše příspěvky a děkujeme vám za vaši účast. wink

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

 

Follow us on