Nha Trang

0.0/5

(0 Review)

www.vietnamck.cz
info@vietnamck.cz
+84799085660

Nha Trang je jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších přímořských letovisek ve Vietnamu. Má mnoho atrakcí a aktivit, které můžete vyzkoušet během své návštěvy. Zde je několik tipů, co dělat ve městě Nha Trang:

  • Užijte si slunce, moře a písek na některé z nádherných pláží, které lemují pobřeží Nha Trang. Můžete si zaplavat, surfovat, potápět se nebo šnorchlovat v průzračné vodě, obdivovat korálové útesy a barevné ryby. Nebo si můžete pronajmout lehátko a relaxovat pod palmami. Některé z nejlepších pláží v Nha Trang jsou Tran Phu Beach, Hon Chong Beach, Bai Dai Beach a Bai Duong Beach.
  • Navštivte některou z historických a kulturních památek, které odrážejí bohatou minulost a rozmanitost Nha Trang. Můžete si prohlédnout chrám Po Nagar, který byl postaven v 8. století khmerskou civilizací a je zasvěcen bohyni Yan Po Nagar. Nebo můžete navštívit Long Son Pagoda, která je známá svou obří bílou sochou Buddhy sedícího na lotosu. Nebo můžete navštívit muzeum Alexandra Yersina, který byl francouzský lékař a bakteriolog, který objevil původce moru a založil první lékařskou školu ve Vietnamu.
  • Vydejte se na výlet do okolních ostrovů a národních parků, kde si můžete užít překrásnou přírodu a divoký život. Můžete si projet na lodi po ostrovech Nha Trang Bay, kde se nachází Vinpearl Land, zábavní park s akvaparkem, horskými dráhami, 4D kinem a dalšími atrakcemi. Nebo můžete navštívit ostrov Hon Mun, který je rájem pro potápěče a šnorchlisty s více než 350 druhy korálů a tisícemi druhů ryb. Nebo můžete navštívit Národní park Nui Chua, kde se nachází tropický les, vodopády, jeskyně a vzácné druhy rostlin a zvířat.
  • Ochutnejte některé z místních specialit, které jsou typické pro Nha Trang a jeho okolí. Můžete si dát například bun cha ca, což jsou rýžové nudle s rybím karbanátkem a omáčkou z rybího vývaru, ananasu, rajčat a okurky. Nebo si můžete dát nem nuong, což jsou grilované vepřové kuličky podávané s rýžovým papírem, salátem, bylinkami a omáčkou nuoc cham. Nebo si můžete dát banh canh cha ca, což je hustá polévka z tapiokových nudlí s rybím karbanátkem, krevetami a vejcem.

Doufám, že jsem vám pomohl najít něco, co by vás bavilo ve městě Nha Trang. Nha Trang je skvělé místo pro dovolenou plnou zábavy, relaxace a poznávání.

Nha Trang je pobřežní město a hlavní město provincie Khánh Hòa na jižním a středním pobřeží Vietnamu. Na severu je ohraničeno městem Ninh Hoà, na jihu městem Cam Ranh a na západě okresem Diên Khánh. Ve městě žije přibližně 392 000 obyvatel, přičemž se předpokládá, že do roku 2015 se jejich počet zvýší na 560 000 a do roku 2025 na 630 000. Na základě souhlasu předsedy vietnamské vlády ze září 2012 se plánuje sloučení západních obcí Diên An a Diên Toàn o rozloze 12,87 km2, čímž se jeho nová rozloha zvýší na 265,47 km2 (102,50 km2).

Nha Trang je známý svými plážemi a potápěním a stal se oblíbenou destinací pro zahraniční turisty, která přitahuje velké množství turistů s batohy na zádech i movitějších cestovatelů na okruhu jihovýchodní Asie; již nyní je velmi oblíbený u vietnamských turistů, přičemž záliv Nha Trang je všeobecně považován za jeden z nejkrásnějších zálivů na světě. Turisté jsou vítáni na mořském festivalu, který se koná každé dva roky.

Historicky bylo město známé jako Kauthara za vlády království Čampa. Ve městě se dodnes nachází slavná věž Po Nagar, kterou nechali postavit Čampové. Jelikož je Nha Trang pobřežním městem, je zde centrum mořských věd, které sídlí v Oceánografickém institutu Nha Trang. Chráněná mořská oblast Hon Mun je jednou ze čtyř prvních chráněných mořských oblastí na světě, kterou uznala IUCN.

Pokud jste byli v Nha Trang, rádi bychom slyšeli vaše názory a dojmy. Nha Trang je překrásné pobřežní město, které nabízí nádherné pláže, tropickou přírodu, bohatou kulturu a vynikající gastronomii. Je to ideální místo pro relaxaci, zábavu a objevování. Pokud jste byli v Nha Trang, podělte se s námi o vaše zážitky. Co jste viděli, co jste dělali, co jste ochutnali, co vás překvapilo, co vás zklamalo, co byste doporučili ostatním?
Napište nám svůj komentář pod tento článek a sdílejte s námi vaše fotky a videa. Těšíme se na vaše příspěvky a děkujeme vám za vaši účast. wink

 

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on