Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

Koupě nebo pronájem motorky ve Vietnamu?

Nákup a nebo pronájem motocyklu ve Vietnamu je těžké rozhodnutí. Mnoho lidí neví, co si vybrat, protože existuje mnoho možností. Níže jsou podrobnosti a fakta, na které bychomvás chtěli upozornit, aby vám pomohli rozhodnout se, co je lepší udělat při koupi a půjčování motocyklů.
 
NOVĚ!!! Naši nabídku motorek najdete zde.
 
Nejlevnější je čínská kopie Honda Win 110cc. Většina turistů ve Vietnamu koupí tuto motorku z duvodu rozpočtu a nebo vas prodejce podvede tim, ze misto pravého jména motocyklu "Chinese Win", uvede "Honda Win". Tato kopie je velmi nespolehlivá a nabízí pouze 7 HP. Osobně tuhle motorku nedoporučuji, nic méně spousta lidí ji zvolí kvuli rozpočtu, jak jsem již zmiňoval. Tuto motorku můžete pořídit již od 200 – 400$. Jedná se o 4 stupňovou převodovku a je dodávaná s elektrickým startérem.
Upřímně řečeno, pravděpodobně strávíte více času v garážích. Nakonec to není "Chinese Win", ale "Chinese Loose"!
Koupě nebo pronájem motorky ve Vietnamu
Koupě nebo pronájem motorky ve Vietnamu?
Koupě motorky
V Ha noi bývá většinou větší výběr motorek než v Ho Chi Minh City (Saigon). Hlavním důvodem může být, že většina jezdců je inspirovaná pořadem BBC Vietnamem Top Gear Special a rozhodnou se projet Vietnam po stejné trase. Kromě toho jsou cesty v jižní části země jednodušší (ačkoli jsou více přeplněné). Severní část Vietnamu, s vyššími horami je krásnější, ale i náročnější. To znamená, že si na konec cesty nechávají to nejlepší.
 
Ceny
Japonské manuální motocykly jsou také k dispozici, ale stojí mnohem víc.
Počínaje nejmenší Honda Win 100cc. Tuto motorku přestali vyrábět počátkem roku 2000 a stojí 500-1000 US $ (použitá) nebo více než 2000 US $ (nová). Je k dispozici pouze verze manualního startu, nikdy nebyla s elektrickým startérem. Tento motocykl je na vrcholu seznamu mnoha vietnamských sběratelů.
Nejlevnější je použitý FX125, který se pohybuje kolem 300-400 USD. Nový 2013 Suzuki Raider 150 ccm stojí 2 300 USD, zatímco Yamaha Exciter 135 ccm stojí o něco méně - 2 000 USD nebo 150 ccm od 2500 USD. Od června 2016 zahájila společnost Honda Vietnam prodej Honda Winner 150 ccm, která stojí za registraci přibližně 2 600 amerických dolarů.
Originální motocykl je ve Vietnamu velmy drahý, protože většina z nich jsou dovozu. Vezměte na vědomí, že Vietnam má kromě standardní dovozní daně ve výši 90%, luxusní daň ve výši 20%, takže motorky nad 125 ccm stojí mnohem víc než pod 125 ccm. Mnoho lidí toto neví, když se podívají na ceny tak bývají překvapení. Očekávejte, že zaplatíte 500-1000 USD za použitou cestovní motorku 125-150cc nebo 2500 USD novou.
Koupě nebo pronájem motorky ve Vietnamu
Kvalita
Netřeba dodávat, že Čínská kopie je nejhorší všude. Ve Vietnamu je standard nižší než v Číně, takže čínské motocykly ve Vietnamu, nejsou čínské motocykly v Číně. To znamená, že ve Vitnamu jsou to ty nejlevnější. Lehce si můžete představit, jaka je to bude kvalita. Nemůžete očekávat hodně muziky za málo peněz.
Japonské motorky jsou téměř všude stejné. Musí projít mnoha kontrolami kvality a předpisy (bezpečnost, emise, světla, brzdění apod.). Dokonce i motocykly Honda vyrobené v Číně jsou mnohem lepší než čínské nejlepší produkty.
Koupě nebo pronájem motorky ve Vietnamu
Při pronájmu motocyklu ve Vietnamu pravděpodobně získáte větší podporu a radu od profesionálních půjčoven motocyklů. Většina motocyklů je japonské výrobky (ačkoli několik obchodů stále nabízí běloruský Minsk nebo levné Win z Číny). Jednosměrné nájemné stojí více v důsledku přepravy motocyklu zpet do původního místa určení. Věřte tomu nebo ne, Vietnam je ve skutečnosti stále jednou z nejlevnějších zemí, kde si můžete najmout cestovní motorku.
 
Dostupné Motorky
Většina motocyklů k pronájmu je nová a v dobre kondici (samozřejmě ne čínské kopie). Existuje více (a lepších) manuálních cestovních a off-road motocyklu v Hanoji než v Ho Či Minově městě. 125cc je standardní, ale můžete mít větší motor 150cc, 230cc, 250cc a dokonce i 400cc. Většina našich zákazníků si pronajme motocykly nad 125cc nebo 250cc, protože nabízejí větší výkon (11 nebo 28HP) a nejlepší odpružení. V případě zájmu nás kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo na tel čisle 0121 902 5660
 
Podpora
Většina obchodů s pronájmem poskytuje sadu nástrojů a základní náhradní díly, které můžete během nájmu využít. Novější motorky jsou lepší volbou a ušetří vám vaše penize v dlouhodobém horizontu (nižší spotřeba paliva, méně oprav a větší výkon). Poskytujeme plnou podporu, sadu nástrojů, náhradní díly, tipy, pravidla silničního provozu a rady, aby se vaše dovolená stala jednou z nezapomenutelnych. Jsme s vámi na cestě! Vždy máte možnost se snami telefonicky spojit.
 
Proč pronájem?
Pro svobodu mysli, nemusíte se obávat nákupu a prodeje motocyklu, nemusíte opravovat motocykly před nebo na konci cesty. Stačí ji jen vzít a už nebrání nic tomu si užívat Vietnam!
Koupě nebo pronájem motorky ve Vietnamu
 
ZÁVĚR
Rozhodnutí o koupi a pronájmu motocyklů není snadné. Získáte to, za co zaplatíte. Mnoho servisu ve Vietnamu má dobré mechaniky, ale pravděpodobně budete platit více, pokud budete potřebovat nějaké opravy. Proto vam výběr spolehlivé motorky může ušetřit v dlouhodobém horizontu vasi penezenku i cas straveny v servisní garáži! Daně mohou jít dolů a více cestovních motorek se dostane do Vietnamu nebo budou vyrobeny ve Vietnamu, tím pádem budou dostupnější, ale to je příběh budoucnosti. Výborné informace ohledně cesty ve Vietnamu na motorce najdete v průvodci od Čech ve Vietnamu.
Doufame že vám tento článek pomůže při výběru vaší motorky a budete mít krásnou dovolenou ve Vietnamu. Pro více informací nebo zájmu se podívat na náš vozoví park, nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel +840799085660. Případně na Facebooku
 
Jek přejíždět s motorkou hranice najdete zde.
Potřebné doklady k řízení ve Vietnamu a případné panalizace jsou zde. 
Samozřejmě děláme i kompletní výlety pro skupiny ve Vietnamu.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on