Poslední přidané články

Informace o Cestování Do Vietnamu

TIPY PRO RODINNÉ CESTOVÁNÍ S DĚTMI VE VIETNAMU

CESTOVÁNÍ S DĚTMI VE VIETNAMU.

Vietnam nabízí mnoho zajímavého pro cestovatele všech věkových kategorií, od mladých po starší. Ať už se jedná o jízdu na kole, přátelské místní komunity, relaxační ostrovy a letoviska nebo okouzlující představení jako je vodní loutkové divadlo. V této zemi si najde zábavu celá rodina.

Mnoho lidí si myslí, že nejlepší dobou pro cestování do Vietnamu jsou měsíce od listopadu do dubna, kdy je počasí suché a příjemné. To je sice pravda pro severní a střední část země, ale na jihu je situace jiná. Zde je období od května do října označováno jako deštivé, ale ve skutečnosti se jedná spíše o občasné krátké přeháňky, které osvěží vzduch a zelenou krajinu. Teploty jsou sice vyšší, ale ne nesnesitelné. Navíc je v této době méně turistů, takže si můžete užít více klidu a nižších cen.

Pokud tedy plánujete cestovat do Vietnamu v letních prázdninách, nemusíte se bát. Naopak, můžete se těšit na spoustu výhod a zajímavostí, které vám tato země nabídne. Zde je několik tipů, co vidět a dělat v Vietnamu v létě.

Kromě toho je zde spousta možností, jak zabavit energické starší děti, které se mohou věnovat šnorchlování, pěší turistice, jízdě na kajaku a cyklistice. Jakékoli rodinné zájezdy do Vietnamu lze snadno přizpůsobit tak, abyste si užili dokonalou rovnováhu mezi klidem, chaosem, přírodou a kulturou.
 
Pro naplánování úspěšné dovolené ve Vietnamu s dětmi je nezbytné naplánovat itinerář založený na aktivitách, které mohou oslovit jak starší, tak mladší cestovatele. Ve Vietnamu se nachází mnoho různých míst po celé zemi, která jsou ideální pro rodinné cestování.
 
Hanoj - pobyt ve vietnamském hlavním městě je pro rodinu úžasným zážitkem s množstvím památek a muzeí, které lze navštívit. Pro děti, které nechtějí navštěvovat muzea nebo podobná místa, jsou zde hrnčířské vesnice, které návštěvníkům nabízejí možnost namalovat si vlastní vytvořené dílo. V blízkosti jezera Hoan Kiem se navíc nachází několik blízkých parků s volným prostorem pro běhání a hraní.
 
Zátoka Halong - všichni cestovatelé kteří se nacházejí v Hanoji brzy zjistí, že zátoka Halong představuje ideální jednodenní nebo vícedenní výlet, který je bohatý na aktivity vhodné pro rodiny. Kromě plavby lodí, která proplouvá mezi vysokými vápencovými útesy, je zde spousta příležitostí k absolvování kurzů vaření, rybaření, odpočinku na pláži nebo koupání v klidných vodách. Je však důležité vybrat si výletní loď vhodnou pro rodiny nebo se vydat na soukromou plavbu, kterou lze přizpůsobit konkrétním potřebám.
 
Nha Trang - pro rodinu, která miluje pláže a vodní sporty, bude návštěva Nha Trangu jistě atraktivní. Toto pobřežní letovisko je známé svými možnostmi potápění. Zábavní park Vinpearl je navíc skvělým centrem zábavy pro celou rodinu.
 
Hoi An - jedná se o turisticky velmi přívětivé město, které je historicky bohaté a je skvělou destinací, kde si můžete odpočinout od hluku a davů velkých měst. Nedaleká příroda je skvělým místem pro cyklistické výlety nebo projížďky lodí po místním systému kanálů.
 
Ho Či Minovo Město - rodiny, které navštíví Ho Či Minovo Město, se mohou snadno vyhnout ruchu centrální části města a užít si atrakcí a aktivit v zábavním parku Suoi Tien nebo vodním parku Dam Sen. Oba jsou zaměřeny na zábavu nejmenších během cestování s dětmi po Vietnamu.
 
Delta Mekongu - mezi nádherná místa ve Vietnamu vhodná pro rodiny s dětmi jistě patří delta Mekongu se zábavnými výlety na tradiční lodi po stojatých vodách, stejně jako návštěvy obchodů s ovocnými bonbóny a továren na rýžový papír. Při cestování s dětmi se obvykle doporučují soukromé zájezdy, protože jsou méně rigidní, pokud jde o itinerář.
CESTOVÁNÍ S DĚTMI VE VIETNAMU
Organizovanost vám jistě pomůže při cestování a zařizování rodinných letovisek ve Vietnamu. Cestovat po Vietnamu s určitou mírou flexibility a neplánovaným tempem je však poměrně snadné, pokud se zrovna netrefíte do některého ze svátků ve Vietnamu.
 
Ubytování - rezervace hotelu nebo letoviska před odjezdem z domova je velmi důležitá. Mnoho hotelů bude rychle obsazeno, zejména pokud se dovolená koná v rušné sezóně. Včasná rezervace znamená, že obdržíte přednostní vybavení. Mnoho rodičů bude chtít mít své malé děti ve stejném pokoji, což při rezervaci na poslední chvíli nemusí být možné.
 
Doprava - pokud si předem zajistíte dopravu po městě nebo v místě jednodenního výletu, budete mít jistotu, že bude dostatek místa a cesta bude bezpečná. Zorganizovat dodávkové taxi pro několik členů rodiny, kteří budou sedět v jednom vozidle, není vždy jednoduché. Typické automobilové taxi je omezeno na 3-4 cestující, ale nemusí poskytovat nejpohodlnější jízdu.
 
Ve velkých vietnamských městech také hrozí riziko podvodů s taxíky, takže příprava a organizace prostřednictvím hotelu určitě zabrání mnoha zbytečným potížím.
 
Předpověď počasí - počasí ve Vietnamu je poměrně rozmanité a snadno se mění podle ročního období. Přestože je Vietnam zemí, kterou lze prozkoumávat celoročně, jsou období nebo části země, kde může být trvale horko nebo kde se vyskytují silné deště.
 
Bezpečnost cestování - Cestování v zemi, jako je Vietnam, může být velmi hektické, zejména pokud cestujete s dětmi. Znečištění a horko mohou malé děti brzy unavit a vyčerpat. Také je snadné se příliš angažovat a naplánovat si příliš mnoho věcí během jediného dne. Z tohoto důvodu bude prospěšné zahrnout do cestovního itineráře dostatek času na odpočinek, aby se rodina nezačala cítit špatně.
 
Bezpečnost potravin - Dovolená ve Vietnamu s malými dětmi se snadno pokazí v případě, že se malým dětem udělá na cestách špatně. Děti jsou často v jídle dost vybíravé, proto je důležité vybírat potraviny rozumně a držet se toho, co jim chutná. U malých dětí je navíc větší pravděpodobnost, že se nakazí nemocí přenášenou potravinami, než u dospělých.
 
Pokud zkoušíte místní pouliční stravování, existuje spousta bezpečných potravin pro děti, například vietnamský sendvič (banh mi). Obvykle se jedná o bagetu naplněnou řadou zdravých ingrediencí, která je poměrně vydatná, aby malé děti déle zasytila. Pro ty, kteří nechtějí ochutnávat místní pokrmy, je tu možnost cestovat s různými nekazícími se potravinami. Ve větším městě také obvykle najdete západní jídla a známé řetězce, jako je Burger King a McDonalds.
 
Dalším bodem, který je třeba mít na paměti, je vyhnout se místní vodě z kohoutku. To platí jak pro dospělé, tak pro děti. Nejlepší je spoléhat se na balenou vodu na všechno, včetně vaření a čištění zubů.

Více ohledně cestování do Vietnamu s celou rodinou.

Information

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Techcombank
Jméno účtu: CONG TY TNHH VIETNAM CK
Číslo účtu: 19198888
Swift code: VTCB VNVX

Contact Info

VIETNAM CK
48 Giang Van Minh, P. An Phu, D.2, TP. Thu Duc, Ho Chi Minh City, Vietnam (+840) 799085660
Send an email to us.

TAX ID: 0317726182

Follow us on